Якщо надбавка за понаднормовий стаж згідно з проєктом зникає однозначно, то решта різноманітних «статусних» надбавок виноситься за дужки.
Одночасно із законом про запровадження бальної системи планують ухвалити абсолютно новий Закон «Про державні соціальні доплати одержувачам пенсії та деякі інші виплати».
Цей закон об’єднає такі надбавки як: за особливі заслуги перед Україною, доплати ветеранам війни та сім’ям загиблих, жертвам нацистських переслідувань, чорнобильцям, дітям війни, почесним донорам, громадянам, які проживають у гірській місцевості, особам, на яких поширюється дія Закону «Про підвищення престижності шахтарської праці», та деякі інші.
Деякі з цих набавок можуть навіть на кілька відсотків зрости. Але в новому законі хочуть прописати, що ці соціальні доплати встановлюються або на постійній основі, або на певний період у межах коштів, передбачених державним бюджетом України. Тобто виплату таких набавок в майбутньому держава вже не гарантуватиме.
Разом з тим планується внесення змін до Закону «Про правотворчу діяльність». Якщо їх ухвалять, то тим, кому не сподобається пенсійна реформа, оскаржити її в суді буде дуже важко.
Ми вже розповідали, кому планують урізати пенсію внаслідок введення бальної системи.
Законопроєкт щодо майбутньої пенсійної реформи вперше було оприлюднено для обговорення на сайті Федерації профспілок. У самій федерації проєкт розкритикували. По-перше, там зауважили, що їм дали мало часу на ознайомлення з ним. По-друге, зазначили, що деякі норми майбутнього закону виписані нечітко, неоднозначно і подекуди нелогічно. Зокрема незрозуміло, чому робиться саме так, а не інакше. Окрім цього, за підрахунками фахівців профспілок, закон не призведе до значного збільшення пенсій, як це анонсує міністерство.
Це нам нагадує цитату з радянського мультфільму: «Я вам посилку приніс, тільки я вам її не віддам». Якщо є нова формула, а грошей на неї немає, то, можливо, це лише імітація діяльності?
Втім, як кажуть в Міністерстві соцполітики, реформа – це не завжди про підвищення виплат. Очевидно, наразі мова йде про якусь ідеальну модель, що на практиці буде працювати не так гарно, як видається. Втім, до голосування у Верховній Раді поки що доволі далеко, остаточний варіант документу має пройти ще чимало узгоджень.
Вас також можуть зацікавити новини:
Червона, соковита, кисла ягода, що росте на болотах, – справжнє джерело здоров'я. Нутриціологи називають її…
З віком у більшості людей починає погіршуватися пам'ять, з'являється забудькуватість.
Куряча печінка сама по собі дуже ніжна та смачна. А приготовлена з урахуванням цих її…
Верховна Рада внесла зміни до закону «Про військовий обов’язок і службу». Як зараз ставатимуть на…
Традиційну березневу індексацію пенсій у 2025 році не скасовано. Нещодавно стало відомо, як у Мінсоцполітики…
Пільги на безкоштовний проїзд у громадському транспорті у різних містах України мають свої місцеві особливості.…