Чому це відбувається, і як не наїсти за зиму зайвих кілограмів, пояснила дієтолог-нутриціолог Наталя Сива.
Дійсно, в холодну погоду ми частіше почуваємося голодними і на це є декілька вагомих причин. По-перше, щоб не змерзнути й підтримувати нормальну температуру тіла, наш організм потребує більше енергії, а відповідно – калорійної їжі.
Окрім похолодання, зростання апетиту пов’язане з коротким світловим днем. Через дефіцит сонця, раннє настання темряви й дефіцит фізичних навантажень взимку в організмі значно знижується рівень серотоніну – гормону щастя, який пригнічує бажання їсти.
Стимулює підвищення апетиту і стрес, в якому ми вже давно живемо. Під його впливом організм виробляє надмірну кількість кортизолу – гормону, який уповільнює метаболізм і викликає бажання з’їсти щось солодке, жирне або солоне.
Щоб в холоди дати організму необхідну кількість енергії, але водночас вгамувати апетит й не вийти за рамки здорового раціону, дотримуйтесь таких порад:
Також хочу звернути вашу увагу на окремі продукти, які в холодну пору року принесуть організму особливу користь, наповнять тіло енергією й зміцнять імунітет.
В першу чергу це традиційний для нашого столу гарбуз і менш традиційний, але також дуже корисний батат (солодка картопля). Вони багаті на вітамін А, антиоксиданти та вуглеводи з низьким глікемічним індексом, що забезпечують стабільний рівень енергії протягом тривалого часу. І гарбуз, і батат можна додавати до супів, запікати або готувати з них пюре.
Дуже корисна зараз і будь-яка капуста (броколі, брюсельська, звичайна квашена). Цей овоч з низьким вмістом калорій чудово насичує, а також щедрий на вітаміни C та K, клітковину та фолієву кислоту.
Додадуть сил та допоможуть впоратися зі стресом волоські горіхи, мигдаль, гарбузове насіння, зернятка льону, які містять корисні жири, білки, магній і цинк.
Необхідними складними вуглеводами забезпечать організм цільнозернові продукти: овес, гречка, ячмінь. Тож ідеальний вибір для сніданку зараз – вівсяна каша з горіхами та сухофруктами.
Не залишайте поза увагою бобові – чечевицю, квасолю, нут, вони ідеально підходять для зимових супів та рагу. Це джерело білка і клітковини, що забезпечить довготривале насичення та плавний викид енергії.
Незамінною стравою в холодну пору року є жирна риба – лосось, оселедець, скумбрія. Вона багата на омега-3 жирні кислоти і вітамін D, що допомагають підтримувати високий рівень енергії й гарний настрій.
Не забувайте про спеції, які покращують травлення й метаболізм, зменшують ризик виникнення запальних процесів і застудних захворювань. Найкориснішими зараз будуть імбир, куркума, кардамон і кориця.
Нарешті, на десерт ідеально підійдуть яблука та груші (багаті на клітковину та вітамін С), трішки меду (містить антиоксиданти та корисні ферменти) або чорного шоколаду з високим вмістом какао (завдяки натуральному стимулятору – теоброміну – збадьорить і покращить настрій).
Читайте також:
Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає суттєве зменшення пенсій для певних категорій громадян.
Кабінет Міністрів України затвердив низку змін, які покликані спростити доступ ветеранів та їхніх родин до…
17 травня відзначають 26 щорічних свят, із деякими з них ми хотіли б вас познайомити…
Особи, які постраждали від наслідків Чорнобильської катастрофи, мають право на ряд пільг. Залежно від категорії…
Тепла погода чи знову дощ? Чого очікувати українцям у суботу? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.