Верес звичайний – вічнозелений сланкий розгалужений кущик родини вересових, заввишки 30-100 см. Цвіте у липні – вересні. Росте в соснових, рідше – в дубово-соснових лісах, по вогкуватих місцях, у горах на узліссях, на полонинах у лісових і в північних лісостепових районах.
Чим корисний верес звичайний?
Настої та відвари вересу мають сечогінні, потогінні, в’яжучі, протизапальні й дезинфікуючі властивості, збуджують видільну функцію шлункових залоз, а у великих дозах діють наркотично.
Народний досвід свідчить і про седативну дію рослини. Водний настій трави вживають при урологічних захворюваннях (цистит, простатит, камені в нирках, запалення ниркових мисок, ниркові коліки, хронічний пієлонефрит, уратурія), для лікування хвороб печінки і жовчних шляхів і як засіб, що допомагає при подагрі, поліартриті, ревматизмі й розладах нервової системи.
Зовнішньо у вигляді ванн або примочок верес використовують при ревматизмі, рахіті, висипах і виразках на тілі, екземі, алергії та опіках і як ранозагоювальний засіб.
Застосування
Внутрішньо
- 2 чайні ложки трави вересу звичайного заварюють як чай у 400 мл окропу і випивають за день ковтками.
- Відвар трави (1 столова ложка на півтори склянки окропу) по півсклянки тричі на день.
- Суміш трави вересу, собачої кропиви звичайної і сухоцвіту багнового, коріння валеріани лікарської у співвідношенні 4:3:3: 1 готують як напар (1 cтолова ложка суміші на 2 склянки окропу, настоюють у термосі 10-12 годин) і п’ють по 1 столовій ложці 4-5 раз на день при неврастенії, безсонні й відчутті страху.
Зовнішньо
Примочки і ванни з відвару.
Читайте також: