Понеділок, 2 Грудня, 2024
ГоловнаРізнеДональд Трамп та його мистецтво укладати угоди

Дональд Трамп та його мистецтво укладати угоди

Этот материал также доступен на русском языке
Що ж, шановні читачі, продовжимо нашу розмову про 47-го президента США Дональда Трампа, від рішень якого, хочемо ми цього чи ні, багато в чому залежить наше майбутнє.

(Закінчення. Початок читайте за посиланням або у газеті у номері 47 від 19 листопада)

Про закордонну політику 45 президента США

Під час своєї першої президентської кампанії Трамп (в 2016 році став 45 президентом США), серед іншого, висловив намір побудувати стіну на кордоні з Мексикою, змінити правила, за якими діти нелегалів, які народилися в США, отримують громадянство, і депортувати усіх нелегалів, які вже перебувають у країні (зараз він обіцяє те саме, значить за першу каденцію не вийшло).

Американські ЗМІ повідомляли про наявність великої кількості противників Трампа серед донорів та офіційних осіб Республіканської партії, які пропонували об’єднатися заради його поразки навколо іншого кандидата – Марка Рубіо. Минули роки і ось днями новообраний президент США Дональд Трамп оголосив, що Держсекретарем під час його другого президентського терміну стане 53-річний сенатор від Флориди Марко Рубіо.

Але повернемося до першої президентської кампанії Трампа. У програмі на перші 100 днів було, серед іншого, зняття обмежень на видобуток усіх енергоносіїв (йому пророкують це і зараз, і це стало б потужним ударом по ерефії). Також Трамп заявив про намір скасувати більше половини указів свого попередника – Обами. Звісно, ми не будемо описувати всі дії Трампа за роки його першого правління. Згадаймо лише те, що нас зараз особливо турбує – деякі знакові ситуації, пов’язані з його зарубіжною політикою. І насамперед – з Україною.

Про скандали та погрози

Так, мав місце політичний скандал із приводу телефонної розмови президента Трампа і президента Зеленського, який вибухнув у вересні 2019 року. Він був пов’язаний зі звинуваченнями Трампа у зловживанні владою для отримання компромату проти основного можливого опонента на майбутніх президентських виборах 2020 року – демократа Джо Байдена, в обмін на надання Україні фінансової та військової допомоги. Нібито Трамп чинив тиск на Зеленського, переконуючи його відновити розслідування нібито корупційної діяльності Хантера Байдена — сина Джо Байдена (протягом 5 років він був у раді директорів однієї з найбільших в Україні газових компаній «Бурисма»). Незабаром Конгрес ухвалив резолюцію про офіційний початок процедури імпічменту Трампу. Та у лютому 2020 року Трампа було повністю виправдано.

Чи тримає він зараз образу по відношенню до України взагалі і до Зеленського зокрема? Скоріш за все, ні. Зараз він подумує про Нобелівську премію миру і, швидше за все, хоче залишитися в історії не тільки США, а й усієї планети автором глобальних позитивних змін.

Швидше за все, якось визначитися він захоче з Китаєм. Ще у серпні 2020 року Трамп заявив, що за певних умов не виключає повного припинення економічної співпраці з Китаєм. На його думку, американська економіка зазнає величезних збитків через КНР. «Зробити це» він захоче зараз?

До речі, саме на КНР Трамп ще з 2017 року робив ставку, сподіваючись, що Китай допоможе приборкати ядерні амбіції Північної Кореї. Але КНДР лише прискорила свої ракетні та ядерні випробування, провівши пуск міжконтинентальних ракет, здатних досягти США. Тоді Трамп різко загострив риторику проти КНДР, попередивши, що подальшу провокацію проти США зустрінуть «вогнем і люттю, якої світ ніколи не бачив». Поки що користі з його погроз, як і з «заклопотаності» Байдена, який змінив його потім, немає. Що далі? Як кажуть у нас в народі, «хочу бачити, шо чую!»

***

Отже, 45-й став 47-м: друге пришестя Трампа. Чи стане він месією? Слово це перекладається як «той, хто несподівано приносить порятунок». І це зараз не тільки про Україну. Багато хто вважає, що Трамп більше бізнесмен, ніж політик. Що ж, можливо, це так, адже політик, за визначенням, це той, хто думає про наступні вибори, а у Трампа наступних вже немає. Інша річ – державний муж. Це людина, яка думає не про наступні вибори, а про наступне покоління. Трамп має чималі шанси залишити після себе позитив у пам’яті наступного покоління. І тоді Нобелівську премію миру йому «на тарілочці з блакитною облямівкою» принесуть мільярди людей.

Читайте також:

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні