Вівторок, 6 Грудня, 2022
ГоловнаЗдоров'яЗелена аптека: чим корисна обліпиха?

Зелена аптека: чим корисна обліпиха?

Этот материал также доступен на русском языке
Обліпиха є непривабливим чагарником, що росте практично де завгодно. До нас він прийшов із країн Центральної та Східної Азії. І головна користь обліпихи полягає в невеликих жовтих ягодах, що ніби обліпили чагарник (звідси і назва) і є його плодами.

Обліпиха є непривабливим чагарником, що росте практично де завгодно. До нас він прийшов із країн Центральної та Східної Азії. У сільській місцевості обліпиху часто використовують як природний огорожу, адже цей кущ досить високий, густий і розгонистий.

Однак головна користь обліпихи для людини полягає не в цьому, а в невеликих жовтих ягодах, що ніби обліпили чагарник (звідси і назва) і є його плодами. Про них ми й поговоримо нижче.

Перші відомості про чудові властивості обліпихи можна знайти у давніх греків. Відомо, що вони давали ягоди воїнам після битви, а також втомленим коням, оскільки обліпиха сприяла якнайшвидшому відновленню сил. Також рослина широко застосовувалася в традиційній медицині Тибету. Якраз тибетці застосовували не тільки самі ягоди, а й коріння, листя, кору цього чагарника.

Обліпиха не тільки містить багато вітамінів і мікроелементів, але й має цілющі властивості. Це одна з небагатьох ягід, які зберігають вітамін С навіть після термічної обробки або заморожування, що надає їй дуже цінної властивості – стимулювати імунітет при різних захворюваннях.

У ній дуже багато вітамінів А, В, Е, К і Р, які покращують відновлення тканин, обмін речовин і зміцнюють судини. У ягоді містяться кислоти – яблучна, лимонна, винна, які стимулюють травлення та вироблення шлункового соку.

Ягоди обліпихи також містять серотонін, який у народі називають «гормоном щастя». Він необхідний для роботи нервової системи та гарного настрою. За вмістом серотоніну обліпиха перевершує навіть банани та шоколад.

ПРОТИПОКАЗАННЯ. Обліпиху небажано вживати тим, хто має схильність до діареї, оскільки її ягоди мають проносний ефект. Обліпиху не можна вживати при виразці та гастриті, проте при цих захворюваннях корисною є олія обліпихи. Також ягода заборонена при загостренні захворювань печінки та підшлункової залози, її небажано вживати при каменях у нирках або жовчному міхурі.

У народній медицині дуже популярною є олія обліпихи. Вона має бактерицидні властивості, попереджає розвиток інфекції на пошкоджених ділянках шкіри та слизових. А інгаляції з олією обліпихи застосовують для лікування легень, також нею змащують уражені гланди.

Косметологи рекомендують олію обліпихи і кашку з ягід як маски для обличчя і волосся – вони живлять клітини і загоюють мікроушкодження.

Нове на сайті