В Тибеті при зустрічі висувають язика. Цей звичай виник у дев’ятому столітті – за часів правління злого короля Ланг Дарма, який мав чорний язик. Після його смерті люди боялися, що його душа переселиться в тіло іншого. Так пращури почали вітати одне одного висунутим язиком, таким чином доводячи, що в них немає злих намірів.
У Новій Зеландії традиційне привітання «хонгі» має глибоке значення для корінного народу Маорі. Під час зустрічі люди торкаються або злегка труться носами, що символізує «життя, дароване богом».
Ескімоси мають схожу традицію привітання – «холодний» поцілунок. Це коли людина торкається носом іншої, символізуючи ніжність і батьківську любов. Ескімоси також вітаються ударами по плечах і голові, що демонструє готовність до суворих умов життя.
У багатьох африканських культурах поширеним є привітання танцями. Наприклад, у давньому племені масаїв традиційне привітання «адаму» включає високе підстрибування вгору, навіть при зустрічі з незнайомцем. Цей обряд символізує радість і єдність спільноти.
В Зімбабве після рукостискання прийнято плескати в долоні у певній послідовності: одна людина плескає один раз, друга відповідає двома оплесками.
В республіці Мозамбік вітають триразовим плесканням, а потім говорять «моні», що означає «привіт».
У корінного населення Америки теж дуже цікава манера привітання одне одного. Індіанці сідають навпочіпки, щоб продемонструвати миролюбність і відсутність зброї, очікуючи такого ж жесту від гостей.
Гавайське привітання «алоха» багатозначне. Воно використовується як привітання, прощання, а також для вираження дружелюбності та теплоти. Наприклад, «ало» означає «лицем до лиця», а «ха» – «дихання життя».
Привітання-уклін поширене в багатьох азійських культурах, таких як японська, корейська, китайська, індійська. Наприклад, в Японії поклін є символом поваги, шанобливого ставлення і має свої нюанси: що глибший і триваліший уклін, то вищий або поважніший статус іншої людини.
У Китаї та Кореї уклін також має схожі значення, також він нагадує про те, що кожен член суспільства має певне місце та обов’язки.
В Індії уклін зі з’єднаними руками і привітання «намасте» має релігійне коріння і символізує уклін перед божественним началом в кожній людині. Слово «намасте» означає «вклоняюся вам» і вважається знаком вдячності та смирення.
Раніше ми розповідали:
Історія та традиції: як святкують Водохреще у різних країнах світу
Уряд запускає нову програму підтримки. Розповідаємо, хто з українців отримає по 5000 гривень і що…
8 липня у північних областях та на Вінниччині очікуються дощі, на решті територіях - без…
Слід пам'ятати, що Сонце непостійне, тому прогноз його активності може змінитися.
У спеку не хочеться довго стояти біля плити. Ми пропонуємо вам швидкі та оригінальні літні…
Якщо у вас під час ходьби стали боліти або німіти ноги, варто звернутися до лікаря…
Смартфон розряджається швидше, ніж хотілося б? Можливо, справа не у старому акумуляторі, а у повсякденних…