Головна її особливість у тому, що свіжий фрукт їсти практично неможливо – вона має в’язкий і терпкий смак і може викликати проблеми з травленням. Тому айву, як правило, вживають лише у вареному вигляді. Але й у цьому виді вона вкрай корисна.
Айва містить фруктозу, глюкозу, пектинові сполуки, солі заліза, калію, фосфору, кальцію, міді.
Чим корисна айва?
- Варену айву та відвар із неї застосовують при захворюваннях шлунково-кишкового тракту для нормалізації його правильної роботи.
- Настій з айви п’ють при тахікардії, проносі, жовтяниці, кашлі. Потрібно залити 100 мл окропу 10 г сухих плодів, відварити і приймати по 1 столовій ложці перед їдою. Або нарізаний на дрібні шматочки плід айви залити склянкою окропу, настояти 30 хвилин, приймати так само.
- Свіжу айву і сік з неї рекомендують приймати при серцево-судинних захворюваннях, як сечогінний засіб при анемії, після перенесеної серйозної хвороби, при високій температурі.
- Здавна корисні властивості айви використовували при проносі. Зумовлено це високим вмістом у ній пектинових речовин.
- Отриманий з насіння слиз – ефективний протизапальний і пом’якшувальний засіб при запаленнях дихальних і травних органів та шкіри. 5 г цілого, не подрібненого, насіння на 100 мл окропу, настоюють і періодично збовтують 10-15 хв., проціджують не віджимаючи насіння, приймають по 1 столовій ложці 3-4 рази на день.
- Відвар листя використовують для фарбування волосся при передчасній сивині.
ВАЖЛИВО! У народній медицині використовують довгасті плоди.
Читайте також: