Вважається, що молочнокислі стрептококи та лактобацили, якими заквашують ряжанку, уповільнюють старіння та оздоровлюють організм. Вчені припускають, що ці бактерії можуть покращувати мікробіоту кишківника, знижувати проникність кишкової стінки для шкідливих факторів та уповільнювати старіння.
Крім цінних бактерій, ряжанка містить такі вітаміни, як А, В, С і D, мікро- і макроелементи – залізо, кальцій, сірку, магній, фосфор, калій і натрій.
Користь ряжанки для людини полягає у великому вмісті кальцію, одна склянка напою містить чверть його добової норми ії 20% добової норми фосфору.
В кефірі містяться кальцій, залізо, фосфор, магній, калій, натрій, мідь, молібден, марганець і цинк, вітаміни А, В, С, D, Е, але в незначних кількостях.
Кефір позитивно впливає на мікробіоту кишківника, покращує імунітет, уповільнює старіння організму, знижує холестерин, зменшує запалення.
За даними японських вчених, кефір пригнічує перебіг хронічного запалення в стінках товстого кишківника, уповільнює старіння.
За даними досліджень, кефір здатний блокувати розмноження збудників сальмонельозу і дизентерії, пригнічувати ріст кишкової палички. Тривалий прийом кефіру запобігає розвитку гастриту.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: під час виробництва кефіру відбувається не тільки молочнокисле, а й оцтове та спиртове бродіння. Це означає, що в ньому є незначна кількість спирту і певна кількість кислот, яка може подразнювати шлунок. Тому лікарі не рекомендують кефір при підвищеній кислотності шлунка та хворобах дванадцятипалої кишки.
Перш за все, це продукт, який найчастіше готують вдома. Молоко кисне само, і додаючи різні закваски, господині готують його на свій смак. Воно теж добре впливає на мікрофлору кишківника.
Кисле молоко містить низку цінних макроелементів (кальцій, фосфор, магній) і вітамінів (В2, В12), які регулюють мінеральний склад кісткової тканини, що призводить до зміцнення кісток і підтримує цілісність скелета. Воно забезпечує надійну профілактику остеопорозу і переламів.
***
А ще – всі ці молочні напої знижують ризик смертності від серцево-судинних захворювань. При постійному вживанні спостерігається зниження артеріального тиску і рівня цукру в крові, нормалізація маси тіла. Відзначається зменшення таких фатальних ускладнень з боку системи кровообігу, як інфаркт міокарда, тромбоемболія гілок легеневих артерій, ішемічний і геморагічний інсульт.
*Мікробіота (або мікрофлора) людини є всі мікроорганізми, які населяють наш організм і з якими ми співіснуємо: це, в основному бактерії, а також віруси, гриби, дріжджі та найпростіші.
Читайте також:
Що ж, шановні читачі, продовжимо нашу розмову про 47-го президента США Дональда Трампа, від рішень…
Якщо після прогулянки в холодний вітряний день у вас на обличчі з'являється не просто рум'янець,…
Ситуація на фронті залишається складною. Усього минулої доби зафіксовано 227 бойових зіткнень.
Листопад – місяць айви. Крім варення чи компоту можна приготувати чимало оригінальних страв з айви.…
Напередодні зими через можливі відключення світла влада вирішила підтримати тих, хто самостійно подбав про обігрів…
Щороку нам обіцяють ухвалити нову пенсійну реформу. Мовляв, система стане справедливішою, а виплати зростуть ледь…