Питання читачки:
– У тата стався інсульт. Його врятували, але рука і нога не працюють, уповільнена мова. Він відмовляється робити вправи.
Відповідає невролог Людмила Дубініна:
– Проявіть наполегливість. Реабілітолог покаже необхідні вправи.
Майже у всіх пацієнтів після інсульту настає депресія. Але увага рідних, бажання допомогти роблять чудеса.
Заохочуйте батька до розмови – питайте про щось, вимагайте відповіді. Іноді й літери доводиться вчити з дитячої абетки, і писати маркером змушувати. Дуже добре для дрібної моторики збирати фігурки із деталей дитячого конструктора.
Ефективною є «дзеркалотерапія». Метод виник нещодавно, і ми його застосовуємо. Дзеркало ставлять перед пацієнтом, він робить вправи здоровою рукою або ногою. У цей час мозок сприймає дзеркальне відображення та «бачить», як працює постраждала кінцівка. В результаті вона справді починає працювати.
Читайте батькові книжки, газети, розгадуйте з ним кросворди. Головне – не втрачати надію. Перші місяці – найефективніші для реабілітації. Але й далі протягом наступних років тренування важливо продовжувати.
Вас також можуть зацікавити новини:
Виплати під загрозою! Якщо не проводити жодних операцій із пенсійною карткою, ви можете втратити доступ…
Стартувала видача гуманітарної допомоги. Продуктові набори та засоби гігієни надаються не кожній людині окремо, а…
У 2025 році в Україні змінюються умови отримання пенсій по інвалідності. Хто має пройти повторний…
Цієї ночі окупанти атакували кілька областей, зокрема Дніпропетровську, Харківську, Запорізьку, Київську та інші. Представники обласної…
Почалася реєстрація для отримання грошової допомоги в межах міжнародного проєкту, спрямованого на покращення умов життя.
4 квітня світ відзначає кілька важливих міжнародних дат. Це день, присвячений захисту безпритульних тварин, підтримці…