До редакції звернулася Віра Бойко. Читачка розповіла, що в 2023 році оплатила послуги за розподіл газу за весь рік. Але гроші підприємство так і не отримало. Банк відмовився перевірити, куди вони надійшли. І тепер їй кажуть, що попереднього постачальника послуг немає і вона повинна сплатити повторно. Дописувачка запитує, чи повинна вона самостійно шукати, куди надійшов платіж?
Відповідно до статті 40 Закону України «Про ринок природного газу», для проведення розрахунків за послуги розподілу природного газу оператори газорозподільних систем відкривають в установах уповноважених банків поточні рахунки. Їх перелік доводиться до відома підприємств поштового зв’язку шляхом опублікування на офіційному веб-сайті уповноваженого банку.
У разі перерахування коштів за послуги з розподілу газу на інші рахунки оператора газорозподільних систем отримувачі повинні самостійно перерахувати ці кошти на такі поточні рахунки у триденний термін після їх отримання.
Таким чином, вам необхідно звіритися з постачальником послуг. Це може бути зроблено як через персональний кабінет, щоб побачити сплачені вами рахунки, так і безпосередньо можна прийти до підприємства. Ви можете отримати письмову довідку від підприємства, що відповідає за розподіл газу, щодо сплачених вами коштів.
По-друге, ви повинні написати заяву на ім’я голови правління банку, де ви проводили оплату, щоб банк перевірив, куди потрапили гроші, на який рахунок.
Ви повинні для себе з’ясувати, з чиєї вини відбулася помилка. Можливо, ви неправильно надали реквізити при оплаті рахунку. В такому разі необхідно звірити реквізити в квитанції оплати з реквізитами у вашому договорі з оператором розподілу газу.
Якщо кошти надійшли не за призначенням, той, хто отримав їх, повинен був повідомити про це банк. В такому разі в заяві до банку вимагайте з’ясування, на чий рахунок надійшли кошти, надайте квитанцію.
Якщо помилка відбулася з вини банку, і це з’ясується, ви можете подати скаргу щодо роботи працівників, вимагайте в такому разі службового розслідування.
***
Ви повинні знати, що, відповідно до статті 1212 ЦК України, особа, яка набула майно (в нашому випадку гроші) без достатньої правової підстави, зобов’язана повернути його потерпілому. Тож вам потрібно з’ясувати, з чиєї вини не надійшли кошти і хто вам повинен їх повернути.
Читайте також:
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.
Хочете отримати хороший урожай огірків і щоб вони не гірчили? Обов'язково посадіть поруч з ними…
Буженина – одна з популярних страв на Великдень. Приготуйте її по цьому рецепту – м'ясо…
Національний банк України заявив про важливі зміни, які торкнуться кожного українця. Чого очікувати.
Синоптики попередили про небезпечні погодні умови. Що потрібно знати українцям.
Українців попередили про необхідність подання довідки в Пенсійний фонд, щоб пенсійні виплати й допомогу на…