П’ятниця, 19 Липня, 2024
ГоловнаДозвілляЧи добре ви знаєте своїх домашніх улюбленців: що означає поза, в якій...

Чи добре ви знаєте своїх домашніх улюбленців: що означає поза, в якій спить ваша кішка

Этот материал также доступен на русском языке
Кішки - одні з найулюбленіших домашніх тварин. У світі їм присвячено багато свят, а в католицизмі кішки навіть мають власну покровительку — святу Гертруду.

Однак ми так і не навчилися розуміти всі знаки, які транслюють нам наші улюбленці. Зараз ми розповімо, про що говорить та чи інша котяча поза під час сну.

Що означає поза, в якій спить ваша кішка?

Згорнувшись калачиком

Це найпоширеніша поза тварин під час сну, яка дозволяє зберегти тепло і захистити від нападу найважливіші частини тіла. Незважаючи на те, що наші домашні вихованці ніколи не жили в дикій природі і не зустрічалися з потенційними ворогами, у них сильний інстинкт захищати себе під час сну.

На спині, животом догори

Ви можете пишатися – ця поза говорить про те, що ваша кішка повністю вам довіряє і почувається в безпеці. Живіт – найвразливіша частина тіла кішки, і якщо вона так спокійно виставляє його напоказ, то впевнена, що їй нічого не загрожує. Не обманіть її довіру!

У позі буханця

Якщо тварина прийняла таку позу, підвернувши лапи під груди, це означає, що вихованець ліг подрімати і будь-якої миті готовий схопитися і зайнятися справою, тобто поїсти або пограти. Крім того, таким чином кішки зберігають тепло. До речі, ідеальна температура для домашніх кішок становить 18-25 градусів.

На боці

Якщо кішка лежить на боці, витягнувши лапи і наполовину оголивши живіт, це означає, що вона почувається максимально спокійно. Саме в цій позі кішки бачать найглибші сни і можуть спати годинами. А ще ця поза говорить про те, що вашому вихованцю дуже комфортно.

Прикривши морду лапою

Якщо кішка поклала лапу на морду, це означає одне з двох: або в приміщенні занадто яскраве світло, або вона не хоче ні з ким спілкуватися, а вважає за краще, щоб її дали спокій. У тварин теж має бути особистий простір.

У позі спіралі

Ветеринари вважають, що це єдина поза сплячих кішок, яка не має логічного пояснення. Дослідники вважають, що сон у дивних позах спантеличує потенційних ворогів і допомагає кішкам залишатися пильними навіть уві сні.

Не будіть сплячу кішку

Кішки можуть спати навіть з напіввідкритими очима. У природі таким чином вони чекають на здобич.

Якщо вуса або лапи кішки сіпаються під час сну, це цілком нормально – їй просто щось сниться. Будити кішку через це не варто, можливо, саме зараз вона спіймала уві сні велику мишу або хом’яка.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні