П’ятниця, 12 Липня, 2024
ГоловнаГрошіАдресна доплата: спочатку додали, а потім забрали - як розібратися, скільки має...

Адресна доплата: спочатку додали, а потім забрали – як розібратися, скільки має отримувати пенсіонер

Этот материал также доступен на русском языке
Вікова надбавка встановлюється з дня досягнення певного віку. Але не всі нюанси, які є у розрахунках Пенсійного фонду, можна передбачити.

«У березні відбулася індексація пенсій. Мені тоді нарахували 2725 гривень. 6 квітня мені виповнилося 75 років і до пенсії додали ще 76 гривень. А у травні мені доплатили лише 17 гривень. Виходить, що всього за досягнення 75-річного віку мені додали 93 гривні, а я чекала 156 гривень. Чи правильно мені нарахували пенсію, адже за законом я мала замість 300 гривень, які нараховують тим, кому за 70 років, почати отримувати 456 гривень – різниця в 156 гривень».

Людмила Гнатюк, м. Одеса

Розмірковуєте ви абсолютно логічно. Здавалося б, що так і мало статися. Але не всі нюанси, які є у розрахунках Пенсійного фонду, можна передбачити. Спробуємо пояснити, що, на нашу думку, сталося.

У березні 2024 року вашу пенсію проіндексували, але вона все одно залишалася дуже маленькою. Наважимося припустити, що загальний розмір пенсії становив 2661 гривню. Це мінімальна пенсія за віком – 2361 гривня і вікова надбавка у розмірі 300 гривень людям віком 70-74 роки.

Постановою про індексацію пенсій у 2024 році додатково передбачено, що пенсія з усіма надбавками для певної категорії громадян не може бути меншою, ніж 2725 гривень. Таким чином, вам з 1 березня встановили загальну виплату саме в такій сумі. Тобто до 2661 гривні додали ще адресну допомогу у розмірі 64 гривень.

Далі вам виповнилося 75 років і, як ви правильно написали, вікова надбавка мала збільшитися на 156 гривень. Ці 156 гривень додаються не до 2725, а до 2661 гривні, а адресна допомога у розмірі 64 гривень зникає, оскільки пенсія за віком (2361 гривня) разом із новим розміром вікової надбавки (456 гривень) перевищила мінімальну виплату (2725 гривень).

Зазначимо, що вікова надбавка встановлюється з дня досягнення певного віку. Оскільки у вас день народження 6 квітня, то у квітні виплатили лише частину нової доплати, а у травні вже виплатили її у повному обсязі. При цьому адресна доплата у розмірі 64 гривень зникла. Саме цієї суми ви й не дорахувалися. На одну гривню наші розрахунки не сходяться з даними, що ви вказали в листі. Але, гадаємо, що картина в цілому зрозуміла і все приблизно так.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні