Раніше ми розповідали, як позбутися стресу за допомогою нетрадиційної медицини.
У чому плюси занять йогою, якщо вам більше шістдесяти років, і які «підводні камені» потрібно врахувати, розповіла лікарка-терапевт вищої категорії та шанувальниця йоги з 16-річним стажем Ганна Кондратьєва.
Завтра, 21 червня, відзначається Міжнародний день йоги. Як йога впливає на пенсіонерів, у чому користь занять та кому протипоказана йога.
Молодим можна займатися будь-якими видами спорту, але старшим людям важливо враховувати фізичну підготовку, стан серцево-судинної системи, наявність хронічних захворювань і зайвої ваги. Але йога у цьому плані – майже ідеальний варіант, бо має мінімум протипоказань. Цей вид активності підходить навіть пацієнтам із серцевими патологіями, яким заборонено кардіотренування.
Але якщо вам більше шістдесяти років, в ідеалі починати заняття після консультації з лікарем і під контролем досвідченого тренера. Крім того, рекомендується практикувати йогу в групі, – так можна не лише покращити свою фізичну форму, а й познайомитися із ровесниками та знайти однодумців.
У основі йоги лежить виконання асан – статичних поз, вкладених у підтримку тонусу м’язів і поліпшення рухливості суглобів. При цьому особлива увага приділяється правильному дихання. Якщо регулярно виконувати комплекс спеціально підібраних з урахуванням ваших можливостей вправ, то уповільнюються вікові зміни, зміцнюється імунітет, зникають нервозність і дратівливість, покращується робота внутрішніх органів, з’являються сили та енергія.
Крім того, заняття йогою прибирають скутість та дискомфорт у суглобах та хребті, підвищують гнучкість, виправляють поставу, зміцнюють кісткову та м’язову тканину, покращують кровообіг, нормалізують артеріальний тиск, вагу та сон.
Нарешті, дихальні вправи сприяють збільшенню обсягу легень та надходженню кисню до тканин.
Для того, щоб йога приносила користь, важливо дотримуватися таких правил:
Якщо у вас є ці захворювання, то від занять йогою краще відмовитись.
Заняття йогою часто протипоказані пацієнтам з остеопорозом, артрозом, гіпертонією, пошкодженими колінними та ліктьовими суглобами, цукровим діабетом, епілепсією, вираженим варикозним розширенням вен. Крім того, неправильна техніка виконання вправ загрожує погіршенням самопочуття та загостренням хронічних захворювань.
Ірина Кадченко
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.