Четвер, 18 Липня, 2024
ГоловнаЗдоров'яЗменшити біль у хребті легко: 3 вправи-розтяжки під силу навіть найстарішим людям

Зменшити біль у хребті легко: 3 вправи-розтяжки під силу навіть найстарішим людям

Этот материал также доступен на русском языке
Чим старша людина, тим зношенішим є його організм. Разом із віком та хворобами посилюється і страх перед фізичними вправами: не зможу! Але страхи ці марні.

«Грудний відділ хребта теж страждає від остеохондрозу, і правильно підібрані вправи можуть допомогти поліпшити рухливість хребта і зменшити біль. Мені 82 роки, тому вправи підбирала для себе легкі, які не загрожуватимуть травмами, і такі, які можна робити кожного дня.

Як зменшити біль у хребті?

Розтяжка «Кішка-корова»

Починаю, стоячи на руках і колінах, долоні на підлозі під плечима, а коліна під стегнами. М’яко вигинаю спину, а потім округлюю її – це один підхід. Зробити треба 10 підходів.

Розтягування грудної клітини

Лягаю на живіт, кладу подушку під голову. Обережно витягую руки та ноги у різні боки, утримую їх у верхньому положенні протягом п’яти секунд, а потім розслабляюся. Повтори роблю теж 10 разів.

Обертання грудної клітки

Лягаю на спину, згинаю коліна і ставлю стопи на підлогу. Обережно повертаю коліна вправо, намагаюся покласти їх на підлогу, затримуюся на п’ять секунд, а потім роблю те саме на другий бік. При цьому лопатки залишаються притиснутими до підлоги. Можна витягнути руки в боки й притиснути долоні до підлоги – так буде легше втримати правильне положення. Повтори роблю по 10 разів в кожен бік».

Майя Картуз, м. Дніпро

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні