Запамороченням, або вертиго, називають неприємне почуття, коли людині здається, що вона обертається навколо предметів або вони обертаються навколо неї. При цьому людина скаржиться на втрату контролю над власним тілом, нудоту, відчуття, наче «падають стіни».
Вертиго може супроводжуватися потемнінням в очах, хиткістю ходи (атаксія), нудотою та блюванням, панікою. Приступ може тривати від кількох секунд за кілька днів і негативно позначається якості життя пацієнта.
Серед «небезпечних» причин запаморочення – фізична втома, надмірне вживання міцної кави та чаю, наркотичне чи алкогольне сп’яніння. Така симптоматика нерідко спостерігається у курців через спазми судин головного мозку.
Запаморочення і хитка хода можуть бути пов’язані з сезонними авітамінозами, літнім та старечим віком, зниженням імунітету, безконтрольним прийомом деяких лікарських препаратів.
«У мене періодично скаче артеріальний тиск, тому бувають запаморочення. Якось я навіть впала. І після цього вирішила знайти методи, які дозволять попередити напади запаморочення.
Отже, щойно починається напад, треба:
Мені допомагає також чай із липи, ромашки, м’яти або імбиру. З ефірних олій звернула увагу на ефективність ялівцевої. Нею можна змащувати скроні та зону над бровами».
Світлана, м. Одеса
Читайте також:
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…