Вівторок, 21 Травня, 2024
ГоловнаПенсійна справаМінімальна пенсія зросла: чому не збільшився розмір доплати за наднормативний стаж

Мінімальна пенсія зросла: чому не збільшився розмір доплати за наднормативний стаж

Этот материал также доступен на русском языке
Редакційна пошта рясніє листами на пенсійні теми: читачів не задовольняє розмір виплат після розрекламованих підвищень, проблеми зі стажем, неможливість розібратися з нарахуваннями та багато іншого.

«В січні я звернувся до районного управління Пенсійного фонду з питанням, чому у мене не збільшився розмір доплати за понаднормовий стаж у зв’язку із зростанням мінімальної пенсії. Мені відповіли, що ніякого збільшення мінімальної пенсії не було. І додали, що у мене взагалі максимальна пенсія і право на жодні доплати відсутнє. Хоча моя пенсія є далеко не максимальною».

Михайло Іванович, м. Одеса

Раніше ми вже розповідали, чому деякі пенсіонери не відчули індексацію: розбір мінімальної пенсії (відео).

Що не так з перерахунком?

З 1 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, збільшився з 2093 до 2361 гривні. Стільки ж за законом дорівнює розмір мінімальної пенсії за віком. В деяких випадках від нього залежить і розмір доплати за понаднормовий стаж.

Зазвичай, коли прожитковий мінімум збільшується, то перерахунок пенсії відбувається автоматично з тієї ж дати. Але в 2024 році зроблено виняток.

Цього року перерахунок пенсій та надбавок, що залежать від прожиткового мінімуму, встановленого на 1 січня 2024 року, було проведено з 1 березня 2024 року разом із щорічною індексацією.

Це передбачено пунктом 8 Прикінцевих положень Закону «Про Державний бюджет України на 2024 рік».

Тому з 1 січня розмір пенсій, які залежать від прожиткового мінімуму, не переглядався – це було зроблено із запізненням на два місяці.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні