Відповідно до статті 11 Закону України «Про бджільництво» (редакція від 31.03.2023) (далі – Закон), зайняття бджільництвом здійснюється без окремого дозволу органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Однак з метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт.
Кожен власник повинен знати, що територія стаціонарної пасіки має бути огороджена, обсаджена плодовими деревами і кущами. Відведення земельних ділянок для розміщення такої пасіки необхідно погоджувати з органами державного управління з питань ветеринарної медицини і місцевими органами влади.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: фізичні та юридичні особи, які застосовують хімічні препарати для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через медіа про це попередити пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до десяти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.
Ви повинні захищати своє господарство як від недобропорядних сусідів так і від тих, хто обробляє неякісно інші рослини.
Шкода, заподіяна внаслідок порушення законодавства про бджільництво, відшкодовується в порядку та розмірах, встановлених статтею 39 Закону «Про бджільництво», а спори, що виникають у галузі бджільництва, вирішуються судом у порядку, встановленому статтею 40 цього ж Закону.
При цьому варто порахувати реальну шкоду, посилаючись на ціни на рамки вулика, ціни на закупівлю бджіл, можете взяти довідки щодо цін як в управлінні статистики, так і у того, хто вам продавав бджіл або інвентар. Для того щоб встановити причину шкоди, можна провести експертизу, вартість якої згодом покласти на того, хто вам її завдав.
В позовній заяві до суду ви можете вимагати на ваш вибір або зобов’язати особу, яка завдала шкоди майну, відшкодувати її в натурі (купити бджіл або інші предмети, відремонтувати їх) або відшкодувати завдані збитки у повному обсязі в грошовому еквіваленті.
Окрім того, в судовому порядку ви можете позиватися щодо спричинення вам моральної шкоди. При цьому обов’язково надайте документи, що свідчать про порушення вашого життєвого укладу, або хвороби, або непередбачені для вас витрати.
Вікторія Гусакова, позаштатний юрист
Іноді пенсіонери отримують пенсію не в тому розмірі, на який розраховували. У Пенсійному фонді України…
У ПриватБанку запустили нововведення, яке значно спрощує процес переказу коштів. Як парцюватиме нова функція -…
Навіть після миття холодильника неприємний запах залишається? Розповідаємо, як його позбітися.
У 2025 році право вийти на пенсію у 60 років мають ті, хто набув щонайменше…
Спека чи зливи? Чого очікувати українцям у суботу та неділю? Синоптики зробили детальний прогноз.
Чи буде магнітна буря в суботу. Експерти поділилися прогнозами. Що варто знати метеозалежним.