Багато які наші письменники любили добре поїсти і нерідко самі готували свої оригінальні страви. Одні рецепти збереглися донині у сімейних архівах, інші – письменники докладно описували у творах.
Ми розповідали про улюблені вареники Миколи Гоголя та борщ з сушеною рибою, який полюбляв Тарас Шевченко. А ви можете скуштувати рецепт кавового меланжу, яким Іван Франко пригощав гостей, або приготувати англійський кекс з горіхами та вишнею, який любила Леся Українка.
Ольга Кобылянська: вершки і сливовий пиріг
У рецепті сливового пирога, який часто готувала родина української письменниці Ольги Кобилянської, ховаються два секрети. По-перше, крім слив, до десерту додають горіхи. По-друге, сливи покриваються ніжною яєчною масою, яка додає пирогу родзинку.
Інгредієнти
Для тіста: борошно — 300 грамів, вершкове масло — 200 грамів, цукор — 100 грамів, яєчні жовтки — 2 штуки, розпушувач — 0,5 чайної ложки, горіхи — за бажанням.
Для крему: яйця – 4 штуки, цукор – 2 столові ложки, сметана – 2 столові ложки, картопляний крохмаль – 1 чайна ложка, ванілін.
Приготування
- Розм’якшене масло розтерти з цукром і жовтками, борошно з розпушувачем просіяти і замісити тісто.
- Накрити плівкою і залишити в холодному місці на 1-2 години.
- Розкотити тісто завтовшки близько 1 сантиметра, викласти у форму і посипати сухарями з цукром та горіхами.
- Сливи очистити від кісточок і дуже щільно викласти на тісто.
Для крему окремо розтерти жовтки і збити білки з цукром, додати сметану, ванілін та крохмаль. Змастити зверху сливи і випікати в духовці при температурі 180 градусів, поки сливи не стануть м’якими, а зверху не з’явиться рум’яна скоринка.
А ще Ольга Кобилянська сама робила вершки. Літр домашнього молока вона залишала в прохолодному місці на 12 годин, а потім збирала зверху сметану або вершки і додавала у каву.