П’ятниця, 24 Травня, 2024
ГоловнаГрошіФінансова грамотність: виклики та можливості для українців похилого віку

Фінансова грамотність: виклики та можливості для українців похилого віку

Этот материал также доступен на русском языке
Кого ми уявляємо, кажучи про фінансово грамотну людину? Директора великої фірми чи успішного банкіра? Розвинути цю компетентність здатний кожен. Але фінансова грамотність — не чарівна паличка і не перетворить вас за одну ніч із бідного на мільйонера. Це системна робота над своїм фінансовим станом, яка дозволить жити у добробуті й у 20, і у 60 років.

Результати міжнародного дослідження рівня фінансової грамотності та фінансового стану показали, що рівень фінансової освіченості українців відстає від інших країн – 12,3 бала, за максимального показника – 21. Найвищий рівень фінансової обізнаності в українців 25-34 років та 30-59 років. Найменш фінансово грамотні — молодь віком 18-19 років та люди старше 60 років.

Фінансова грамотність відіграє критичну роль у житті людей похилого віку, але вони часто натрапляють на труднощі через зміни в пенсійних системах і складні фінансові інструменти. Репетитори математики в Києві можуть стати важливим союзником для літніх людей, допомагаючи їм краще розуміти основи фінансів, у тому числі розрахунки пенсій, відсотки за вкладами та інвестиційні стратегії.

Наслідки низької фінансової грамотності. Шляхи вирішення

Низька фінансова поінформованість людей похилого віку призводить до серйозних наслідків, що стосуються не тільки їхнього економічного добробуту, а й загального рівня комфорту.

Проблеми, що виникають через обмежені знання у літніх людей:

 1. Нестача впевненості у фінансових рішеннях погано позначається на фізичному та психічному здоров’ї.
 2. Літні люди стають залежними від соціальних програм, що обмежує їхню фінансову незалежність.
 3. Низька фінансова грамотність робить пенсіонерів більш вразливими до шахрайства та афер.
 4. Невміння користуватися онлайн-фінансами та електронними платежами обмежує доступ до зручних фінансових ресурсів.

Курси та освітні програми

В Україні існує низка програм та курсів, спрямованих на підвищення фінансової грамотності серед людей похилого віку. Організації, банки та освітні установи пропонують різні заходи:

 • Семінари та вебінари присвячені основам фінансів, інвестиціям та плануванню пенсії.
 • Спеціалізовані освітні платформи надають онлайн-курси, дозволяючи людям похилого віку навчатися у зручний час.
 • Банки та фінансові установи надають індивідуальні консультації для відповідей на конкретні питання та допомогу у фінансовому плануванні.

Ці ініціативи спрямовані на підвищення рівня фінансової грамотності, забезпечуючи літніх людей необхідними знаннями для прийняття обґрунтованих фінансових рішень.

Приклади що мотивують

 • Досвідчений інвестор. Валентина, пенсіонерка, яка завдяки освоєнню інвестицій та біржової торгівлі змогла збільшити свої пенсійні накопичення, забезпечивши собі стабільний дохід.
 • Бюджетний геній. Микола вийшовши на пенсію, освоїв тонкощі бюджетного планування. З урахуванням усіх витрат і доходів він значно скоротив витрати, покращивши якість свого життя.
 • Освоєння онлайн-бізнесу. Олена, перебуваючи на пенсії, вивчила основи онлайн-бізнесу та почала заробляти, створюючи та продаючи ручну роботу. Це додаткове джерело доходу зробило її фінансово незалежною
 • Пенсіонер-підприємець. Анатолій став пенсіонером і відкрив невеликий бізнес у сфері послуг, залучаючи клієнтів серед свого покоління. Його підприємство успішно розвивається, приносячи додатковий дохід

Ці історії свідчать, що навіть після виходу на пенсію, за наявності фінансової грамотності, люди досягають успіху, покращивши своє становище та забезпечуючи собі комфортний спосіб життя.

Математика та фінанси

Математика відіграє важливу роль у підвищенні фінансової грамотності літніх людей. Вона забезпечує їм інструменти для управління фінансами.

Основи математики допомагають створити бюджет, враховуючи доходи, витрати та рівень інфляції. Навчать планувати та погашати борги. Математичні знання допомагають приймати усвідомлені рішення та створювати стабільне фінансове майбутнє.

Ефективне управління фінансами – ключ до комфортного життя

Вивчення фінансової грамотності не тільки допоможе більш свідомо планувати свої фінанси, а й надасть впевненості у прийнятті рішень. Не бійтеся вивчати математику в контексті фінансів – це потужний інструмент, який допоможе вам краще управляти своїми коштами, інвестувати у майбутнє та створювати фінансову стабільність.

Освітні програми, курси та консультації доступні, щоб допомогти вам освоїти фінансову грамотність.

Топ 3 безкоштовних курсів для управління фінансами:

 1. Особистий та сімейний бюджет
 2. Фінансова грамотність для підприємців
 3. Основи фінансів та інвестицій

Вивчайте фінанси та не забувайте вдосконалювати свою українську. Як легко перейти на українську мову в повсякденному житті можна дізнатися в статті “Ніколи не пізно: вивчення мови в похилому віці — користь та особливості


*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні