Він написав понад сто пісенних мелодій і п’ятдесят інструментальних творів.
1. Володимир Івасюк народився 1949 року у місті Кіцмань Чернівецької області у сім’ї письменника та вчительки. З дитинства Володимир навчався музиці і вже у 15 років написав свою першу пісню «Колискова» на вірші батька. Після школи Івасюк вступив до Чернівецького медичного інституту, де брав участь у самодіяльності — грав на скрипці в ансамблі «Трембіта», а згодом керував заводським хором.
2. Ще студентом Івасюк написав пісні «Червона рута» і «Водограй». Їх перше виконання відбулося у прямому ефірі однієї з музичних передач на Театральній площі Чернівців. З першого дня вони стали настільки популярними, що звучали практично на кожному концерті багато років.
3. За однією версією, перший варіант вірша «Червона рута» Івасюк присвятив однокурсниці Марії Соколовській. Згідно з іншою версією, композитор записав легенду про загадкове чар-зілля, коли подорожував гуцульськими гірськими селами.
4. Закінчивши медичний інститут, Івасюк вступив до композиторського відділення Львівської консерваторії. Талановитого музиканта запрошували до журі престижних конкурсів, наприклад, Івасюк взяв участь у міжнародному пісенному конкурсі «Сопот-74», де прозвучала його пісня «Водограй» у виконанні Софії Ротару.
5. 1979 року Володимир Івасюк входив до складу журі конкурсу артистів естради у Хмельницькому. Після закінчення конкурсу він повернувся до Львова, а вранці 24 квітня вийшов із дому і більше його ніхто не бачив. Лише 18 травня його тіло знайшли у Брюховицькому лісі під Львовом. Його смерть вважали самогубством і інші версії навіть не розглядали. 2014 року справу знову було відкрито, розслідування показало, що Івасюка було вбито радянськими спецслужбами. Цього року виповнюється 45 років від дня смерті українського співака і композитора.
Червона рута – це одна з народних назв рододендрону карпатського. За легендою, у Карпатах розквітає рослина з червоними квітами, яка допоможе приворожити кохану людину, а ті, хто зможуть її знайти, будуть щасливі у коханні.
«Червона рута»
Ти признайся мені,
Звідки в тебе ті чари,
Я без тебе всі дні
У полоні печалі.
Може, десь у лісах
Ти чар-зілля шукала,
Сонце-руту знайшла
І мене зчарувала?
Приспів:
Червону руту
Не шукай вечорами, –
Ти у мене єдина,
Тільки ти, повір.
Бо твоя врода –
То є чистая вода,
То є бистрая вода
З синіх гір.
Бачу я тебе в снах
У дібровах зелених,
По забутих стежках
Ти приходиш до мене.
І не треба нести
Мені квітку надії,
Бо давно уже ти
Увійшла в мої мрії.
Приспів
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…