Субота, 15 Червня, 2024
ГоловнаСпоживачАвтомобільні прокладки: основні матеріали та їх ключові особливості

Автомобільні прокладки: основні матеріали та їх ключові особливості

Этот материал также доступен на русском языке
Прокладки у системі автомобіля відіграють дуже важливу роль. Ці невеликі елементи забезпечують герметичні сполуки різних елементів й тим самим запобігають проблеми витоків. У статті розглянемо матеріали, з котрих виготовляються прокладки та їх особливості.

Прокладки не є чимось унікальним і зустрічаються у нашому житті повсюдно. Найпростіший побутовий приклад – водопровідні та газові системи. Але в автомобільних системах до них особливі вимоги: здатність витримувати високі температури, тиск та інтенсивну експлуатацію.

Вирішити всі ці завдання одним єдиним і недорогим матеріалом неможливо. Тому під конкретний механізм використовують різні матеріали або їх комбінації.

Купити в Україні автомобільні прокладки у великому асортименті можна, наприклад, в інтернет-магазині Rooler. Більшість матеріалів постійно зберігається на складах і оперативно надсилається покупцю. А за якість, оптимальну ціну та оригінальність прокладок говорить безліч прямих контрактів із заводами по всьому світу.

Особливості прокладок з гуми

Універсальний та гнучкий матеріал. Використовується в системах охолодження, впуску, паливної системи та навіть у системах випуску. Завдяки своїм еластичним здібностям гума підлаштовується до форми поверхні і забезпечує високу герметичність. Має стійкість до хімічного впливу олій та палива.

В умовах високих температур та інтенсивної експлуатації гума може виявитися менш ефективною в порівнянні з іншими матеріалами.

Особливості прокладок з металу

Характеризуються міцністю, довговічністю та активно застосовуються у критичних вузлах автомобілів, наприклад, у двигуні.

Метал має хорошу теплопровідність, стійкий до високих температур та тиску. Такі прокладки добре пристосовані до температур двигуна та тиску в системах стиснення.

Особливості прокладок з фібри

Мають стійкість до високих температур та агресивних хімічних речовин, за рахунок чого зберігають свої ущільнювальні властивості в екстремальних умовах.

Часто використовуються в системах випуску, де температури можуть бути екстремальними, а також у гальмівних системах, де важлива стійкість до високих температур та дії гальмівних рідин.

Особливості прокладок з дублерини, флізеліни та ватки

  • Дублерини мають міцність і високу ущільнювальну здатність і часто використовуються в системах гальм і зчеплення.
  • Флізеліни характеризуються своєю гнучкістю та м’якістю. Добре підходять для прокладок у системах охолодження та впуску.
  • Ватки — легкі та м’які матеріали. Застосовуються у системах масляного охолодження та у вакуумних системах.

Особливості прокладок з бортівки та фільці

Бортівки та фільці поєднують високу міцність та якісне ущільнення. Часто використовуються в системах двигуна, включаючи головку блоку циліндрів та маслознімні прокладки.

Особливості прокладок з клейової павутинки

Матеріали із високою адгезією. Забезпечують надійне прилягання до поверхонь, створюючи непроникний бар’єр для рідин, газів та вологи. Використовуються в системах охолодження, гальмівній системі, електроніці та інших сферах, де важливий захист від витоків.


*на правах реклами

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні