Щороку 10 мільйонів смертей у всьому світі пов’язані саме з високим кров’яним тиском. Дуже важливо встигнути збити тиск до приїзду швидкої допомоги, оскільки з кожною хвилиною ризик ускладнення і смертельного результату підвищується.
Відповідає кардіолог Валерій Батушкін:
– Застосовуються два типи препаратів. Одні призначені для швидкої допомоги. Ці ліки діють швидко і сильно знижують тиск. Найчастіше їх приймають під язик.
Внутрішньом’язові ін’єкції нічим не кращі за таблетки або краплі, навіть навпаки: працюють повільніше, їх важче дозувати. Крім того, найчастіше виникають ускладнення, особливо якщо укол робив нефахівець.
Другий тип ліків розрахований на курсовий прийом. Це м’які препарати, що діють за певний час після прийому, коли відбувається накопичувальний ефект.
Вони не знижують тиск, але при регулярному прийомі попереджають його підвищення. Ці ліки не підходять для допомоги у кризах. А для регулярного прийому не годяться ліки швидкої допомоги.
– Як знижувати тиск при гіпертонічному кризі?
– Не можна дуже різко знижувати тиск, оскільки можна погіршити неврологічну симптоматику.
У перші години допустимо не більше 40 мм ртутного стовпа. Наприклад, якщо тиск був 180 на 100, слід знизити його до 140 на 80, а не до 120 на 70. У хворих похилого віку, які перенесли інсульт або інфаркт, знижувати рівень потрібно ще менше: на 20 одиниць.
За матеріалами fakty.ua
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…