Середа, 17 Квітня, 2024
ГоловнаПенсійна справаЧому при нарахуванні пенсії не враховують зарплату за роботу в районах Крайньої...

Чому при нарахуванні пенсії не враховують зарплату за роботу в районах Крайньої Півночі

Этот материал также доступен на русском языке
Щодо врахування зарплати за роботу в районах Крайньої Півночі може бути кілька нюансів.

«Моя сестра вийшла на пенсію в 2021 році. Чому їй відмовилися врахувати 12 років зарплати на Півночі до 2000 року, а врахували тільки стаж?

Шевченко В., Полтавська обл.»

Раніше ми розповідали, що робити, якщо у Пенсійному фонді не хочуть враховувати північний стаж під час розрахунку пенсії.

Щодо врахування зарплати за роботу в районах Крайньої Півночі може бути кілька нюансів.

1. Важливо розуміти, що сьогодні при обчисленні пенсії, насамперед, враховують зарплату за роботу після 1 липня 2000 року.

Зарплату за періоди роботи до 2000 року можуть врахувати додатково за бажанням особи, якщо збереглися первинні документи, на підставі яких була видана довідка.

Очевидно, що на сьогодні у органів Пенсійного фонду України немає можливості зробити перевірку достовірності видачі довідки за роботу, що здійснювалася у відповідній місцевості. Можливості надіслати відповідний запит до компетентних органів РФ об’єктивно немає.

2. Другий нюанс пов’язаний з тим, що за роботу в районах Крайньої Півночі до зарплати нараховувалися пільгові коефіцієнти.

Згідно з чинним законодавством України, зарплата з північними коефіцієнтами може бути врахована при обчисленні пенсії, тільки якщо мова йде про періоди роботи до 1991 року. Якщо взяти довідку про роботу на Півночі, наприклад, за 90-ті роки, то районні коефіцієнти з неї доведеться вирахувати.

Тому сенс брати таку зарплату до розрахунку фактично втрачається.

Нове на сайті

купити ноутбук Львів, ціни в Україні