Відповідає невролог Володимир Костенко:
– Якщо у вас знижений тиск, то при зміні погоди він ще більш знижується, і голова починає боліти.
Кава – підступний напій, який іноді допомагає зняти деякі види головного болю, але часто може посилити болісні відчуття. Кава ніби «обманює» організм, даючи помилковий сигнал втомленій людині, що все добре, а потім провокує головний біль.
Кровоносні судини голови реагують на перепади атмосферного тиску розширенням чи звуженням. Перед дощем атмосферний тиск знижується, у людей, у цей період виникає головний біль. Перепади навколишньої температури пов’язані із розладом балансу серотоніну, нейромедіаторів у больових центрах головного мозку.
Також бажано перевірити вміст вітаміну D у крові: низький його рівень може бути причиною хронічного головного болю. Нестача цього вітаміну, за деякими даними, спостерігається у 80 відсотків українців.
Не завадить з’ясувати і рівень магнію в крові, хоча це не завжди просто: більша його частина знаходиться у клітинах та кістковій тканині.
Низький рівень магнію зафіксовано приблизно у половини пацієнтів під час нападу мігрені. Залежно від результатів обстеження, лікар призначить лікування.