Юрій Петрусенко народився у селі Шимкове Ананьївського району Одеської області. Його батько працював трактористом, а мати – ланковою колгоспної бригади. Оскільки батьки були зайняті практично цілодобово, хлопець рано став самостійним, навчився працювати і засвоїв правило, що стало девізом його життя: «Роби сьогодні те, про що інші завтра тільки думатимуть».
Мати сподівалася, що син стане ветеринаром, а він любив поратися з технікою. На свій перший велосипед, потім — мотоцикл, заробив саме завдяки умінню щось відремонтувати для сусідів. І до Петровського аграрного технікуму пішов вчитися на механіка.
Ставши дорослим, Юрієві довелося шукати вирішення дуже складних завдань. Серйозно хворіла дочка, на ліки були потрібні чималі гроші. Випадок звів його з підприємцем Михайлом Михайловим, який не лише допомагав у лікуванні доньки, але й, увійшовши до становища працелюбного хлопця, дав йому тисячу доларів. За ці гроші вдалося викупити в інституті імені Таїрова старенький автобус «Кубань». Його підлатали, і він став першим транспортним засобом, що вийшов на новий маршрут № 78, «смт Таїрове – Сухий Лиман – промринок «7 км» – ринок «Привоз».
Три рейси на день робила одна людина – Юрій Петрусенко. І так два роки. Юрій Олександрович не мав права ані на вихідний, ані на лікарняний, бо його нікому було замінити. Та й треба було виграти конкурентну боротьбу у електрички, яка раніше одна доставляла селян до міста. Як витримав? Говорить, допомогло трудове загартування з дитинства, бо звик завжди багато працювати. Та й люди бачили його самовіддачу і також допомагали: хтось платив трохи більше за проїзд, хтось пригощав домашніми продуктами, а власник заправки від себе щодня давав безкоштовно літр палива.
Потім купили старенькі пазики, відновили їх і вивели на маршрут. Так народжувалося підприємство – ПП «Таїровтранссервіс», де Юрій Петрусенко сьогодні є головним спеціалістом. А поряд з ним працюють дружина Олена, дочка Ірина і зять Юрій. Справа Юрія Олександровича стала справою усієї його родини.
Коли настав час тендерів, родина Петрусенків заклала будинок і взяла кредит, щоб купити новенькі «Еталони». Цей їхній вчинок багато хто не зрозумів, вважав дивним.
– «Еталони» – індійські автобуси, але виконані на ходовій «Мерседеса», – говорить Юрій Петрусенко. – Найнадійніший варіант для заміських доріг. І нашу довіру вони виправдали, працюючи і у сніг, і у дощ.
За десятиліття роботи співробітники підприємства «Таїровтранссервіс» брали участь у багатьох благодійних акціях: збирали кошти на лікування дітей, прибирали узбережжя Куяльника, допомагали ветеранам.
На думку Юрія Олександровича, приміські маршрути – це особливий світ, у якому постійні пасажири зустрічаються, щоб поділитися останніми новинами, поговорити про знайомих, порадіти добрим звісткам. Це дуже важливий «кровотік», який зв’язує сільських жителів з великим містом. В умовах воєнного часу – це ще й частина того, мирного життя, до якого всім нам так хочеться якнайшвидше повернутися.
Юрій Петрусенко отримує невелику пенсію, тому без роботи ніяк. Загалом на підприємстві сьогодні працюють 6 інвалідів і 5 пенсіонерів. Саме вони підтримують автобусний маршрут № 78. Два водії пішли на фронт, два автобуси віддали на потреби тероборони. Стали у пригоді навички Юрія Олександровича як механіка для виготовлення печей-буржуйок для військовиків. Усі водії працюють понад 12-15 років. Тому тримають свій транспортний фронт надійно – розуміють, що людям треба їздити у справах, для багатьох маршрутка – єдина можливість хоч інколи вибиратися з дому. А замінити цих водіїв нікому. І найближчим часом навряд чи вдасться.
Світлана Комісаренко
Читайте також: Два покоління, одна історія: як бабуся і онука з Херсона допомагають одна одній пережити війну.
За понаднормовий стаж українські пенсіонери можуть отримати доплату. Про які суми йдеться, і хто може…
22 травня невеликий дощ очікується у більшості західних областей, на решті територіях країни без опадів.…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
Які вони – сім’я і кохання у поважному віці? Чому в одних пар з віком…
З віком хребет може «просідати», що нерідко призводить до опущення внутрішніх органів.
Спостерігаючи за сюрпризами природи, ми стурбовано прикидаємо, скільки коштуватимуть фрукти та ягоди, чи буде врожай…