Хворими нас робить не сам по собі холод, просто нижчі температури підвищують ризик інфекцій. Віруси виживають і розмножуються активніше при нижчих температурах. Це дозволяє їм поширюватися і заражати більше людей. У поєднанні з цим холодніша погода може знизити наш імунний захист, збільшуючи ймовірність того, що людина може захворіти.
Через холод лейкоцитам важче дістатися слизової оболонки носа або горла – де вірус оселяється й створює інфекцію – і почати атакувати її. І ще: взимку швидко темніє. Через брак сонця і малу тривалість часу, проведеного надворі, у нас знижується рівень вітаміну D, який зазвичай підтримує добрий імунітет.
Гуляйте за будь-якої погоди
Лікарі в осінньо-зимовий сезон радять хоча б по 30 хвилин на день гуляти у будь-яку погоду. А щоб не мерзнути – носити багатошаровий одяг. Такі прогулянки не тільки сприяють виробленню вітаміну D, але й знижують рівень стресу, поліпшують роботу серцево-судинної системи і допомагають судинам пристосуватися до низьких температур.
Більше рухайтеся
Крім того, доведено, що фізично активні люди менш схильні до застуд, ніж ті, хто веде переважно сидячий спосіб життя. Тож корисно:
-
кожен ранок починати з невеличкої гімнастики;
-
одну-дві зупинки проходити пішки, а не їхати на транспорті;
-
підніматися сходами, не користуючись ліфтом, якщо ви живете не надто високо.
Більше пийте рідини
Пийте теплий узвар з медом, журавлинний і смородиновий морс, але найкраще – чисту питну воду (до двох літрів на день).
Зверніть увагу
Люди, які дотримуються гігієни рук (миють їх з милом не менше 20-30 секунд; якщо немає доступу до води, користуються антибактеріальними серветками), хворіють на гострі респіраторні захворювання та грип у п’ять разів рідше.