Цінні терапевтичні властивості має кора обліпихи
Спиртовий екстракт із кори має високу радіозахисну активність, затримує патологічний ріст тканин (дія серотоніну). Зважаючи на це, спиртовий екстракт із кори обліпихи рекомендується в комплексі з рентгенотерапією для лікування злоякісних пухлин.
Обліпихи у народній медицині
У народній медицині відвар кори або настій листя дають всередину при проносі. Крім цього, листя використовують для ванн і для припарок при ревматичних і подагричних болях.
Застосування
Внутрішньо
- Обліпихову олію по 1 чайній ложці 2-3 рази на день за 30-40 хвилин до їди при виразковій хворобі шлунка,
- а при променевій терапії раку стравоходу – по половині столової ложки 2-3 рази на день протягом усього курсу лікування і по закінченні його – ще 2-3 тижні.
- Відвар кори або настій листя (1 столова ложка сировини на склянку окропу) по 1 столовій ложці 4-5 разів на день при проносі.
Зовнішньо
- На очищену від некротичних тканин уражену ділянку шкіри наносять піпеткою обліпихову олію і накладають ватно-марлеву пов’язку, яку міняють через день.
- Ватний тампон, змочений обліпиховою олією (5-10 мл на тампон), вкладають у піхву на 12-14 годин після попереднього спринцювання і протирання (курс лікування — 2-3 тижні).
- Інгаляції обліпиховою олією при хронічних запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. 2-3 столові ложки листя загортають у марлю, занурюють в окріп і прикладають до хворих місць.