Таке рішення було ухвалено урядом згідно із законодавством нашої країни. Раніше пам’ятники радянського минулого перебували під захистом держави, і для їх зносу були потрібні законні підстави. Тепер, після вилучення цих об’єктів з державного реєстру, пам’ятники російським та радянським діячам більше не належать до культурної спадщини, а отже, не охороняються державою.
Їх подальшу долю вирішуватимуть органи місцевого самоврядування. За рішенням місцевої влади, такі пам’ятники можуть бути демонтовані або перенесені:
-
у Києві – пам’ятник Пушкіну на Берестейському проспекті, пам’ятник Щорсу на бульварі Тараса Шевченка, могилу генерала Ватутіна у Маріїнському парку, монітор «Залізняків» (корабель-спостерігач) на вулиці Електриків, пам’ятник екіпажу бронепоїзда «Таращанець» у сквері між вулицями Заслонова та Ялтинською;
-
у Житомирі та Харкові – пам’ятники Пушкіну;
-
в Одесі – Пушкіну і князю Воронцову;
-
в Ізмаїлі (Одеська область) – полководцю Суворову;
-
у Херсоні – адміралу Ушакову;
-
в Ужгороді – пам’ятник «Україна – визволителям»;
-
у Луганську – меморіальний комплекс «Борцям революції».
Ірина Сорокіна
ПОКИ ВЕРСТАВСЯ НОМЕР. У Києві пам’ятник Пушкіну на Берестейському проспекті вже демонтовано.
*На виконання законів «Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні й заборону пропаганди їх символіки» і «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні й деколонізацію топонімії»