Якою буде комісія за послугу?
У Нацбанку пояснили, що банкноти із значним ступенем зношення або пошкодження банк може запропонувати прийняти інкасо. Це означає, що банк, що має відповідний договір з іноземним банком, відсилає туди прийняті на інкасо долари для обміну. Ступінь зношення доларів визначає Федеральна Резервна Система США.
Сьогодні таку послугу надають лише шість банків: Райффайзен Банк, ПУМБ, Акордбанк, Перший Інвестиційний Банк, Кредобанк та МТБ Банк. Оскільки триває війна і логістичні моменти пересилання доларів на обмін ускладнилися, банки підвищили комісію за проведення цієї процедури:
-
Райффайзен Банк бере 10% від суми;
-
ПУМБ – 12%;
-
Акордбанк, Перший Інвестиційний Банк і Кредобанк – 15%, але не менш як 350 гривень;
-
МТБ Банк – 50% від суми.
Тож, шановні читачі, треба добре все прорахувати. Бо якщо ви звернетеся з 10-доларовою банкнотою до банку, де комісія не може становити менше за 350 гривень, у вас після обміну пошкодженої купюри майже нічого не залишиться.
У пошуку потрібного відділення
Крім попередніх прорахунків, треба ще знайти відділення того з шести банків, який приймає валюту на інкасо.
Це теж не так вже й просто. Зокрема, на велике місто Одесу відділень ПУМБ, Райффайзен Банку і Акордбанку є по дванадцять кожного, Першого Інвестиційного – три, Кредобанку – всього два. Про райони області нічого й казати. Там пошуки потрібного відділення виявляться ще складнішими.
Світлана Комісаренко