Якщо хтось забув, то нагадаємо що ще важливо:
Часто ми забуваємо принципи харчування, а точніше думаємо про наповнення шлунка, забуваючи про якість харчування. Розумію, що якісно харчуватися, окрім повзи стоїть ще й додаткових грошей. Але тут вже потрібно вибирати, що вам важливіше – якість чи гроші.
Сьогодні ми хочемо поділитися інформацією про користь горіхів і сухофруктів – наших помічників, що містять безліч вітамінів, мінералів і мікроелементів. А тепер конкретно, що ховається за загальними словами.
Горіхи можуть допомогти знизити рівень холестерину в організмі завдяки кільком факторам. Горіхи, такі як волоські, мигдаль, фундук і кедрові горіхи, містять здорові мононенасичені жири, такі як олеїнова кислота, які сприяють зниженню рівня “поганого” холестерину (ЛПНЩ) у крові та збільшенню рівня “хорошого” холестерину (ЛПЗЩ). Поліненасичені жири, які також містяться в горіхах, включаючи омега-3 жирні кислоти сприяють зниженню запалення та рівня холестерину в крові. А ще горіхи містять фітостероли, природні сполуки, які можуть конкурувати з холестерином у їжі, зменшуючи його всмоктування у кишечнику.
Горіхи можуть допомогти зменшити апетит завдяки високому вмісту білка та клітковини, що може призвести до зменшення споживання шкідливіших продуктів, що містять холестерин.
Горіхи багаті на антиоксиданти, такі як вітамін Е, які можуть допомогти захистити артерії від пошкоджень і надають позитивний вплив на здоров’я серця.
Щоб отримати максимальну користь для здоров’я серця, рекомендується вживати горіхи в рамках збалансованої дієти та помірних порціях, оскільки горіхи, незважаючи на свої позитивні властивості, містять багато калорій.
Дослідження показують, що регулярне вживання горіхів може бути пов’язане з покращенням когнітивних здібностей та захистом від нейродегенеративних захворювань
Горіхи містять мінерали, такі як кальцій та магній, які можуть допомогти у підтримці здорових кісток. А це своєю чергою важливо для людей похилого віку, у яких проявляється крихкість кісток, болі в суглобах та інші неприємності, пов’язані з опорно-руховою системою.
Сухофрукти багаті на дієтичні волокна, які можуть сприяти нормалізації травлення та поліпшенню кишкової перистальтики. При запорах рекомендують вживання чорносливу, який завдяки своїм проносним функціям розблокує нормальну роботу кишківника.
Вітамін С, який міститься в деяких сухофруктах, може допомогти зміцнити імунну систему та боротися з інфекціями. Крім того, сухофрукти зберігають багато вітамінів і мінералів, присутні у свіжих фруктах. Вони містять вітаміни A і K, калій, магній та залізо, що загалом позитивно впливає на енергійність та рухливість, яка падає з віком. А як відомо, рух – це життя.
Однак важливо пам’ятати, що сухофрукти, такі як манго, курага, фініки містять концентровані цукру, тому їх слід вживати в розумних кількостях, особливо для тих, хто стежить за рівнем цукру в крові і калорійністю їжі. Також слід віддавати перевагу натуральним сухофруктам без доданого цукру і консервантів.
*на правах реклами
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…
Річкова риба посідає важливе місце у раціоні українців. Найперша її перевага в доступності у свіжому…
Орхідеї - улюблені рослини багатьох, але не всі квітникарі знають, чи можна обприскувати орхідеї, чи…
22 листопада на території України очікується сніг, вітер, місцями дощі. На сході та півдні без…
Чи будуть геомагнітні хвилювання цього дня?
В останній місяць осені розпочинається Різдвяний піст. За новоюліанським календарем він триває з 15 листопада…