Подібне свято існувало у слов’ян ще в незапам’ятні часи. Воно називалося «осінні діди» і відзначали його наприкінці жовтня, оскільки цей день вважався початком темної та холодної пори року. Сенсом свята було вшанування предків. У давнину слов’яни вірили, що духи предків можуть захистити, допомогти, і тому не боялися їх, а вірили в їхню мудрість та досвід.
Цього дня було прийнято топити лазню, митися усією родиною, а після цього залишати біля порога повне відро чистої води і новий віник. Увечері, коли спускалися сутінки, запалювали свічки на підвіконнях і багаття на пагорбах. Вважалося, що вони зможуть освітити шлях душам предків, щоб вони могли провести час разом із живими. Коли накривали святковий стіл, то обов’язково ставили тарілки також і для померлих членів сім’ї, а за вечерею згадували кожного з них за ім’ям. Проте з появою християнства язичницькі свята витіснили.
2009 року Голландське квіткове бюро запропонувало виділити в році один день, коли онуки змогли б дарувати своїм бабусям та дідусям живі квіти – у кашпо та вазонах, як символ довгого життя. Крім того, це мусило символізувати нерозривний зв’язок між поколіннями: онуки ототожнювалися з паростками, а бабусі та дідусі – з корінням. Підприємці, котрі займаються квітковим бізнесом, підтримали ідею. Історики, які спеціалізувалися на вивченні язичництва та культури стародавніх слов’ян, для святкування дня бабусь та дідусів обрали той самий час, що й наші пращури – кінець жовтня.
Раніше ми розповідали, які свята відзначають 27 жовтня і чому цього дня не варто позичати гроші.
У багатьох країнах Європи та США День бабусь та дідусів відзначають наприкінці жовтня, але є також держави, де немає точно затвердженої дати цього свята. Його відзначають по-різному і у різні дні. Найголовніше цього дня – показати старшому поколінню, що вони залишаються важливою частиною життя своїх близьких. Цього дня онуки повинні шанувати своїх бабусь та дідусів, показати, що прислухаються до них і з повагою ставляться до їхнього досвіду та знань.
У це тепле домашнє свято прийнято збиратися всією родиною за святковим столом, пити чай, слухати історії з минулого, які можуть розповісти бабусі та дідусі, і переглядати старі альбоми з фотографіями. Це допомагає краще дізнатися історію свого роду і зрозуміти представників старшого покоління.
Одним із символів цього дня вважаються кімнатні квіти у вазонах, і багато хто вибирає рослини зі змістом. Наприклад, гібіскус символізує процвітання та довголіття, а герань – фінансове благополуччя та стабільність. Якщо подарувати фіалку, то вона позбавить сварок в оселі, а миртове деревце принесе щастя і порозуміння. Хлорофітум матиме практичну дію – очистить повітря від шкідливих домішок, красень оксаліс захистить від самотності, а цикламен позбавить поганих снів.
Стало відомо, якими погодними умовами будуть у перший зимовий місяць. Чого чекати.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…