Імпорту не буде: Україна вперше пройде опалювальний сезон тільки за рахунок газу власного видобутку, заявив керівник «Нафтогазу» Чернишов.
«Хочу нагадати, що ми збільшуємо газ власного видобутку, ці показники зростають. У 2023 році Нафтогаз зробив рекордну кількість нових свердловин, і ми продовжимо цей тренд у наступному році. Цю зиму ми плануємо пройти за рахунок газу українського видобутку, і наші розрахунки підтверджують таку можливість», — розповів Олексій Чернишов.
Голова Нафтогазу також переконаний, що опалювальний сезон держава пройде без потрясінь не лише в питанні забезпеченням газу, а й незмінності вартості блакитного палива для населення.
«Ми абсолютно впевнено дивимось в зиму, яка очікується. Газу в нас достатньо, тарифи стабільні. Відтак прошу усіх споживачів забезпечувати енергоефективні заходи і поставитись відповідально до цього типу енергії. Бо це — український видобуток, наше з вами спільне досягнення», — закликав очільник Нафтогазу.
Заяву глави “Нафтогазу” слід розглядати аж ніяк не в контексті газової самостійності України. Конфлікт, що затягнувся, фактично зупинив всю українську промисловість, що була раніше основним споживачем газу. У зв’язку з чим Україна нарешті прийшла до газового балансу, врівноваживши видобуток та внутрішнє споживання.
Які власні газові резерви України
Для довідки, 2020 року видобуток газу в Україні склав 20 млрд м³.
Основними газодобувними регіонами є Харківська область (45% видобутку у 2019 році), Полтавська область (44%) та Львівська область (4%).
Найбільшою в Україні компанією з видобутку газу є “Укргазвидобування” (входить до складу “Нафтогазу України”). На неї припадає близько 70% обсягу видобутку газу в країні.
Основні родовища газу, що експлуатуються «Укргазвидобуванням»:
- Шебелинське (Харківська область)
- Західно-Хрестищенське (Харківська область)
- Яблунівське (Полтавська область)
- Єфремівське (Харківська область)
- Мелехівське (Харківська область).