«Маю трудовий стаж більше ніж 40 років, 27 років і 3 місяці працював в Україні і 13 років і 3 місяці (з 1993-го по 2006 рік) – в Росії. Пенсію не дають, бо російський стаж не приймають. Підкажіть, будь ласка, які нормативні документи були прийняті, що не враховується мій російській стаж?
Анатолій Орєхов, лист надійшов на електронну пошту редакції»
В 1992 році між низкою колишніх країн СРСР була підписана Угода про гарантії прав громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення. Цю Угоду, між іншим, підписували також Україна та Російська Федерація.
Згідно з окремими положеннями цього документа російський стаж мав без проблем зараховуватися при призначенні пенсії на території України і навпаки. Однак біда в тому, що минулого року з цієї Угоди спочатку в односторонньому порядку вийшла Росія, а потім, ближче до кінця року, і Україна.
Отже, її положення тепер не діють. Відповідно наразі немає можливості для зарахування російського стажу. А, як відомо, для призначення пенсії в Україні цього року потрібно мати не менше 30 років загального стажу.
Додамо, що 24 серпня Верховна Рада проголосувала в першому читанні законопроект №9453. Як зазначають його автори, новий закон має вирішити питання зарахування стажу, набутого за періоди роботи в державах, які входили до складу СРСР.
Чи ухвалять це рішення остаточно і в якому саме вигляді, наразі невідомо.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.