Статті

Гімнастика для людей похилого віку: повертає бадьорість, активність, сили (закінчення)

Зверніть увагу на те, що для досягнення початок у номерах 30, 31, 32здоров’я та довголіття 25 вправ слід виконувати двічі на день – вранці, одразу після пробудження, та у другій половині дня, на відкритому повітрі.

Яка гімнастика корисна людям похилого віку?

ВИХІДНЕ ПОЛОЖЕННЯ: сидячи на ліжку, схрестивши ноги по-східному. Якщо таке положення прийняти складно, можна виконувати вправи, сидячи на стільці або на табуреті зі злегка розставленими ногами. Дихання у всіх випадках має бути довільним, без затримки.

  • ВПРАВА 19. Самомасаж області колінних суглобів. У положенні сидячи покласти долоні на колінні суглоби і проводити круговими рухами розтирання їх у той та інший бік. Число рухів від 20 до 30 в той та інший бік, темп середній. Необхідно робити легке натискання руками на колінні суглоби.
  • ВПРАВА 20. Самомасаж ступнів. У положенні сидячи, розставити коліна в різні боки, захопити обидві ступні руками, з легким натиском розтирати їх. Великі пальці руки захоплюють підошву, інші пальці лежать на передній поверхні ступні. Рухи роблять від пальців ступні до п’ят, а потім у зворотному напрямку. Виконати 20-30 рухів в обидва боки, темп середній.
  • ВПРАВА 21. Для ніг. У положенні сидячи відкинутися трохи назад, спершись на руки, що знаходяться за спиною. Здійснити поперемінне витягування вперед ніг із відтягнутими носками та поперемінне приведення їх назад до тазу. Виконати 15-20 рухів обома ногами в середньому темпі (15-20 рухів кожною ногою протягом хвилини).
  • ВПРАВА 22. Для тулуба та черевної порожнини. Кругові, обертальні рухи тулуба в попереку (руки на стегнах). Амплітуда рухів спочатку невелика, поступово збільшується, робиться ширшою і поступово знову звужується. Темп руху спочатку швидкий, поступово сповільнюється (під час найбільш широкої амплітуди) і знову прискорюється. Зробити 15-20 рухів в один бік і стільки ж в інший, після чого зробити 15-20 ритмічних втягувань (стискань) заднього проходу (прямої кишки).
  • ВПРАВА 23. Дихальна вправа. У положенні сидячи (руки на колінах) зробити 15-20 глибоких дихальних рухів (при вдиху живіт випинається вперед, а при видиху втягувати).
  • ВПРАВА 24. Злегка розставивши ноги у різні боки, розкритими долонями обох рук зробити короткі швидкі удари (плескання) по лобі, щоках, шиї, грудях, животі, сідницях, стегнах (по 10 плескань -ударів у кожній із перелічених точок).
  • ВПРАВА 25. Ходьба. 1-2 хвилини рухатися кімнатою. Темп ходьби спочатку повільний, коліна високо піднімаються (по можливості торкаються живота), потім темп дещо прискорюється і до кінця знову уповільнюється. Дихання довільне, але без затримки, руками вільно і широко розмахувати.

 

Новое на сайте

  • Новини

Про це знають не всі: які пільги та доплати належать дітям війни в Україні

Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.

22/11/2024 09:46
  • Новини

Є 10 днів: кому із пенсіонерів потрібно надати персональні дані, інакше виплат не буде

Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…

22/11/2024 08:56
  • Новини

У наслідок ворожої атаки на Суми є загиблі і поранені – воєнне зведення 22 листопада

На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…

22/11/2024 08:25
  • Новини

Оголошено про нову грошову допомогу: встигніть подати заяву

Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.

22/11/2024 07:36
  • Новини

Свята та народні прикмети 22 листопада – чому сьогодні треба позбавитися від старих і непотрібних речей

У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…

22/11/2024 06:27
  • Новини

Неймовірно пісочне, листкове та ніжне «П’яне печиво»: рецепт із трьох інгредієнтів

Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…

22/11/2024 05:33