З лікувальною метою використовують плоди, які збирають у вересні – жовтні. Використовують свіжими або сушать. Сушіння виробляють на відкритому повітрі або в сушарках при температурі 40-50°С.
Рослина має гіпотензивні, спазмолітичні, протизапальні, капілярозміцнюючі, сечогінні та жовчогінні властивості.
Завдяки вмісту в плодах фенолкарбонових кислот та йоду їх застосовують у комплексній терапії тиреотоксикозу.
Встановлено, що плоди горобини мають помітний активізуючий вплив на систему гемостазу, тому їх застосовують при різних патологічних зрушеннях у системі згортання крові, зокрема, при геморагічних діатезах, капіляротоксикозах і кровотечах різного походження.
Ефективна горобина чорноплідна при атеросклерозі, цукровому діабеті, гломерулонефритах, променевих ураженнях та алергічних станах, при порушеннях, зумовлених застосуванням антикоагулянтів.
Останнім часом з’ясовано, що листя горобини чорноплідної містить речовини, що мають здатність покращувати роботу печінки, сприяти утворенню та відтоку жовчі.
Всередину – відвар плодів (20 г сухих плодів на 200 мл окропу) по півсклянки 3-4 рази на день; свіжі плоди або сік приймають по 50-100 г тричі на день.
Лікування соком та плодами горобини чорноплідної протипоказане при схильності до гіперкоагуляції крові, при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки і при гіперацидному гастриті.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…