Статті

Як можна заробити на старих непотрібних копійках

Тема, як серед простих копійок, що завалялися вдома, знайти дуже на сьогоднішній день дорогоцінні, зацікавила наших читачів (початок читайте тут Тому підтвердження – лист, який нещодавно надійшов на адресу редакції від Валентини Гінчер з Одеси.

Спробуйте, і вам теж пощастить

У своєму листі Валентина Гінчер розповіла, що після нашої публікації вона «викопала зі старої сумочки на антресолі жменю радянських копійок і доручила онукові: розбирайся, якщо ця лотерея виграє – все тобі». Хлопцеві пощастило, порившись в Інтернеті, він виявив, що 10 копійок 1966 року – це йому непогана премія. Але ж ми до цього року ще не дійшли.

До речі, у конверті з листом наша читачка надіслала і фото. На ньому ті самі 10 копійок 1966 року, що лежать на сторінці газети зі статтею, завдяки якій її онук і зміг заробити трохи грошей.

Отже, продовжуємо тему «дорогих» монет і почнемо з копійок часів СРСР.

Пройдемося по радянських монетах

1965 рік. Саме з 1965 року почали падати тиражі деяких номіналів, і ці монети зараз стали раритетними, ну й, відповідно, дорогими. Нагадаємо, що ціни на них вказуємо за реальними продажами в останні пару років на українському інтернет-сайті – аукціоні «Віоліті», і в плані їх колекційного інтересу йдеться про стан – без ударів і потертості. Так от, 5 копійок 1965 року коштують до двох з половиною тисяч гривень, 10 і 15 копійок цього ж року – до двох тисяч гривень.

1966 рік. 5 копійок цього року коштують до трьох тисяч гривень, 10 і 20 копійок – до двох тисяч гривень, 15 копійок – до двох з половиною тисяч гривень, монета 1 рубль – до двох тисяч гривень.

1967 рік (не ювілейні). 5 копійок – до дев’ятисот гривень, 10 копійок – до семисот гривень, 15 копійок – до восьмисот гривень, 20 копійок – до семисот гривень, 50 копійок – до восьмисот гривень, 1 рубль – до шестисот гривень.

1968 рік. 5 копійок – до дев’ятисот гривень, 10 копійок – до восьмисот гривень, 15 копійок – до семисот гривень, 20 копійок – до 500 гривень, 1 рубль – до 500 гривень.

1969 рік. 5 копійок – до тисячі трьохсот гривень, 15 копійок – до тисячі гривень, 20 копійок – до півтори тисячі гривень, 1 рубль – до п’ятисот гривень.

А що з сучасними грошима?

На «порадах» поки що зупинимося: попереду ще багато привабливих цифр. А тепер перейдемо до нинішніх українських грошей. Почнемо, до речі, з одного цікавого папірця. Це звичні червоні 10 гривень. Але тільки в 2004 році обличчя Мазепи на цій купюрі не сіре, як усі інші роки, а червоне. Вони іноді зустрічаються в обігу, і (залежно від стану) боністи (колекціонери паперових грошей) готові заплатити за них у кілька разів більше номіналу.

А тепер про монети «з тумбочки», тобто одну, дві та п’ять копійок, що вийшли з обігу. Вони викарбувані з нержавіючої сталі і мають притягуватися магнітом. Але, виявляється, не всі. На самому початку, ще до введення їх в обіг у 1996 році, на Луганському заводі, де їх виготовляли, експериментували з різними типами сталі. І в обіг потрапили у невеликих кількостях і монети, які не магнітяться. Ціна у них зараз пристойна. Так, 1 копійка 1992 року 16 лютого 2022 року з аукціону «полетіла» за шість тисяч п’ятсот п’ятдесят одну гривню. Того ж дня 5 копійок 1992 року було продано за чотири тисячі двісті шість гривень. Акцентую – немагнітні.

І ще кілька слів про наші копійки, але вже не з тумбочки, а з гаманця. Вважайте, що ви трохи розбагатіли, якщо ви натрапили на п’ятдесятикопійкову монету, яка називається колекціонерами «англійкою». На Луганському монетному дворі їх карбували штемпелями, виготовленими в Англії з помилкою. Тризуб там утиснутий на опуклому щиті, а на переважній більшості полтинників – навпаки (тризуб опуклий). Ціна на «англійку» сягає трьох з половиною тисяч гривень.

На цьому поки що все, шановні читачі. Далі буде.

Валерій Боянжу, Херсон – Одеса

Примітка: Фото 10 копійок 1966 року, надіслане до редакції нашою читачкою Валентиною Гінчер

Метки: заробіток монеты

Новое на сайте

  • Статті

Чому важливо молитися святим: уроки православної традиції

У православній традиції святі посідають особливе місце – не як заміна Богу, а як наші…

06/07/2025 18:56
  • Статті

Як дожити до 90: що справді впливає на тривалість життя

Сьогодні у рейтингу країн за тривалістю життя є лідери, де люди живуть понад 85 років,…

06/07/2025 17:59
  • Новини

Закон, який може позбавити українців останнього житла: як працює система домогосподарств

Скандальний закон, ухвалений без особливої ​​уваги 2022 року, може коштувати українцям їхнього останнього майна. Новий…

06/07/2025 16:59
  • Новини

Якщо ви запідозрили інтернет-шахрайство: як подати заяву до кіберполіції

Інтернет-шахраї не дрімають: крадуть гроші з карток та видають себе за банківських працівників.

06/07/2025 15:56
  • Статті

SOS після сонця: 3 прості маски для спасіння шкіри

Сонце – радість, але й стрес для шкіри Навіть коротке перебування на сонці може залишити…

06/07/2025 14:27
  • Новини

Парламент продовжить воєнний стан і мобілізацію до листопада: шістнадцяте рішення поспіль

На найближчому пленарному тижні Верховна Рада України розгляне питання про продовження воєнного стану та загальну…

06/07/2025 13:36