Використовують траву буквиці, зібрану під час цвітіння рослини. Зрізають верхівки рослини довжиною 30 см. Беруть і прикореневе листя. Сушать під навісом або у приміщенні з доброю вентиляцією. Зберігають у сухих приміщеннях, що провітрюються.
Рослина має протизапальну, жовчогінну, сечогінну, проносну, седативну і знеболювальну дію, регулює артеріальний тиск, посилює кровообіг, покращує травлення і обмін речовин.
Використання буквиці лікарської є ефективним при хронічному гломерулонефриті та пієлонефриті з явищами гіпертензії.
У народній медицині буквицю використовують при трахеїті, туберкульозі легень, що супроводжується інтенсивним виділенням мокротиння, при стійкому кашлі з гнійним мокротинням, астмі, кашлюку, шлунково-кишкових захворюваннях, зокрема, при гіперацидному гастриті, діареї, жовтяниці, гепатиті, запаленні нервових захворюваннях, епілепсії, облітеруючому ендартеріїті нижніх кінцівок, при подагрі та поліартриті.
Зовнішньо буквицю лікарську використовують при золотусі, варикозному розширенні вен з виразками, раку шкіри, пітливості ніг, для загоєння ран.
Пенсіонерка звернулася до ПФУ за доплатою за вік, але отримала відмову. У чому причина і…
Пенсійний фонд України отримав нові обов’язки — тепер саме він опікується багатьма видами соціальних виплат.…
Наразі це вже четвертий регіональний форум, який організовано за підтримки проєкту Реабілітація в Україні (Rehab4U).
Український ринок демонструє стабільно високий інтерес до продукції з Піднебесної протягом останніх десятиліть. Цей тренд…
Як збільшити врожай огірків за допомогою копійчаного засобу, який є в кожній домашній аптечці. Огірки…
Галета – це французька страва, що нагадує відкритий пиріг. Галету можна готувати із солоною або…