На Сході тутове, або шовковичне, дерево називають “деревом життя”, а плоди шовковиці – “королевою ягід”. Людство знає шовковицю кілька тисяч років і знаходить їй найширше застосування.
У ягодах шовковиці багато каротину, вітаміну С, вітамінів групи В, а також мікроелементів, особливо калію, магнію та натрію.
- Шовковиця має сечогінну та потогінну дію, тому добре бореться з набряками, що робить її корисною для людей із захворюваннями серця та нирок.
- Ягоди шовковиці багаті на харчові волокна, за рахунок чого покращується травлення.
- Також шовковиця допомагає при запорах, проте переїдання ягід може викликати діарею.
- Шовковиця допомагає зміцнити імунітет та кісткову тканину, покращити обмін речовин та уповільнити старіння, оскільки в ній міститься антиоксидант ресвератрол.
- Корисна вона і при кашлі. Білу шовковицю можна вживати навіть алергікам, оскільки вона рідко викликає алергію.
Щодо протипоказань, то їх не так вже й багато. Від вживання ягід тут можна відмовитися при загостренні проблем зі шлунком і при діареї. Крім того, через підвищений вміст цукрів шовковицю не рекомендують діабетикам.
Шовковиця дуже швидко псується, тому її потрібно зберігати тільки в холодильнику і не більше 2-3 днів. Ягоди можна сушити і заморожувати, але при цьому потрібно пам’ятати, що сушені ягоди шовковиці дуже калорійні. Шовковицю можна використовувати і в кулінарії.