No menu items!
Понеділок, 2 Жовтня, 2023
ГоловнаСпоживачЯк захистити садові меблі від пошкоджень?

Як захистити садові меблі від пошкоджень?

Літо — саме та пора року, коли дуже хочеться більше часу проводити на свіжому повітрі. Ми облаштовуємо дачу або сільський будиночок новими садовими меблями та насолоджуємося часом, проведеним з рідними та близькими. Садові меблі з дерева прослужать не один рік, якщо їм забезпечити належний догляд. Захистити їх допоможе якісна олія.

Лак чи олія: що обрати?

Існує думка, що дерев’яні меблі для саду та альтанки треба обробляти лаком, тому що він має кращий вигляд на поверхні та ідеально вписується в природній інтер’єр. Але, за словами експертів, така думка є хибною і покривати садові меблі лаком нераціонально. Цей матеріал дуже схильний до зовнішнього впливу. Лак не любить прямих сонячних променів, надмірної вологи та перепадів температури. За таких умов він може потріскатися, потускніти, втративши свої захисні властивості, або взагалі відшаруватися. Тому найкращий варіант для садових меблів — це покриття спеціальною олією.

Як розказали експерти інтернет-магазину https://remmers.net.ua/ua, спеціальна олія для догляду за садовими меблями та альтанками має ряд важливих переваг:

  1. Добре просочується всередину деревини.
  2. Генерує на деревині захисний покрив.
  3. Блокує випаровування вологи.
  4. Захищає дерев’яні меблі від згубного впливу дощів та вранішніх туманів.

Також треба знати, що олія, яка розрахована на покриття дерев’яних меблів, цілком безпечна як для деревини, так і для людини.

Як підготувати меблі для покриття олією?

Якщо меблі перебувають під постійним впливом атмосферних факторів, то обробляти їх олією рекомендується один або два рази на рік.

Але перед тим як розпочати роботу, поверхню треба належним чином підготувати. Лише в такому разі можна отримати якісний результат від олієння.

Якщо ви збираєтеся нанести олію на необроблену поверхню, то перед цим її треба вичистити та вимити. Вологість поверхні має становити не більше 25%. Якщо на ній є плями жирного характеру, їх також треба видалити.

Якщо плануєте оліїти меблі, які раніше були лаковані або фарбовані, обов’язково необхідно видалити попереднє покриття. Також не зайвим буде відшліфувати вже очищену деревину та відполірувати.

Під час нанесення олії треба пам’ятати декілька важливих правил:

  • не можна наносити олію під дощем, а також коли температура повітря сягає більше 28℃ або менше 8℃;
  • до початку нанесення, а також в ході робіт, олію треба час від часу добре перемішувати, щоб отримати однорідне нанесення та однаковий колір на всіх ділянках;
  • не можна прискорювати роботу, скорочуючи час висихання олії на поверхнях. Олія повинна наноситися в два етапи з інтервалом в 6 годин. Якщо інтервал скоротити, наприклад, до трьох годин і нанести другий шар, то результат виявиться неякісним і швидко втратить свою цінність. Тоді треба буде починати все спочатку: очищувати поверхню та ще раз наносити покриття. Тому поспішати з такою роботою не рекомендується.

Нове на сайті