Світла седмиця: чим цей час відрізняється від усіх інших свят?
У ці дні треба постаратися відмовитися від суєти, залишити мирські турботи і тривоги. Світ наповнений вищою духовною радістю про воскреслого Господа. Смерть переможена, і немає місця сльозам та зневірі.
На Світлій седмиці скасовуються піст усереду і п’ятницю, земні поклони. Ранкові та вечірні молитви замінюються співом Великодніх годин.
Щодня після Літургії відбувається святкова хресна хода, і протягом усієї седмиці треба щоденний дзвонити в усі дзвони.
У п’ятницю, коли відбувається святкування ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», після літургії буває, за звичаєм, мале освячення води.
Починаючи з дня Великодня і до його віддання (на 40-й день) віруючі зустрічають одне одного великоднім вітанням «Христос Воскресе!» – «Воістину Воскресе!».
Протягом усієї седмиці Царська брама православних храмів розкрита навстіж – на знак того, що Воскресіння Христове відкрило доступ до Божої благодаті. Нині ллється через Царську браму на грішну землю божественне світло людинолюбства, миру, радості.
У Світлу суботу парафіянам роздають шматочки артосу (хліба, який освячується на Великдень і лежить перед відкритою царською брамою всю седмицю).
На Світлій седмиці не належиться ходити на цвинтарі, не слід затьмарювати пасхальну радість скорботою по покійних, адже і вони зазнають полегшення у ці дні. Всі люди – живі і померлі – радіють разом з Янголами, прославляючи Воскресіння Христове.
На честь Великодня на Світлій Седмиці дозволяється будь-якій людині дзвонити у дзвони у небогослужбовий час. Тризвін не мусить припадати на Літургію або вечірню службу, щоб не заважати людям молитися у храмі.