З 1 квітня ціну за кіловат мусили переглянути у бік збільшення. І хоча зростання тарифів на електроенергію є неминучим, говорять експерти, чинні розцінки подовжили до травня:
Наразі розглядаються чотири різні варіанти підвищення тарифу. Рішення фактично ухвалено, за словами екс-міністра з питань житлово-комунального господарства Олексія Кучеренка, залишилося визначити механізм.
Ціна за кіловат орієнтовно може зрости до 2,40-2,50 гривні. Можливо, буде три тарифи: 1,44 гривні; 1,68 гривні та 2,50 гривні – залежно від обсягу споживання. Тобто ті, хто споживає більше електроенергії (умовно забезпечені), заплатять за вищим тарифом, як це працює зараз.
Як ми вже писали, Національна комісія з регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила нові тарифи для регіональних водоканалів ще на початку року. Спочатку їх планували запровадити з 1 січня, потім – з 1 квітня. Але загальмували. У березні на офіційному сайті відомства з’явилися «Відповіді на питання щодо можливого перегляду тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення», де наведено обґрунтування таких дій. Як зазначається, за період 2022-2023 років витрати збільшилися: на електроенергію – в середньому на 18%, а на паливо та реагенти – удвічі.
У зв’язку з цим розглядається можливість двоетапного перегляду тарифів: спочатку – на 12,3%, потім – на 14,1%. А опубліковані відповіді на тему лише підтверджують серйозність намірів Нацкомісії .
Минулого року уряд встановив так званий тарифний мораторій. На час воєнного стану і шість місяців після нього заборонено піднімати тарифи на газ, тепло та гарячу воду. Тепер великою є ймовірність, що ситуація зміниться раніше.
За словами голови Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, уряд і «Нафтогаз» розглядають питання підвищення тарифів на газ з травня. Один із варіантів – підняти його до 11-12 гривень за кубометр. А наступним етапом є можливе підвищення до 16 гривень за кубометр. До цього може призвести перегляд тарифів на електроенергію та послуги водоканалів.
Наразі «Нафтогаз» продає газ побутовим споживачам по 7,96 гривні за кубометр. Якщо тариф збільшиться, то не лише для населення, а й для підприємств теплокомуненерго. А отже, вже наступного сезону може зрости вартість тепла.
***
У березні Міжнародний валютний фонд повідомив про досягнення домовленостей між українською владою і фондом про нову чотирирічну програму розширеного фінансування (у сумі 15,6 мільярда доларів). Одна із головних вимог Фонду – відмова від популістських тарифів для громадян.
Питання – як бути громадянам? Разом із тарифами треба піднімати зарплати і пенсії. І не на 100 гривень, а пропорційно до зростання тарифів. Крім того, експерти сходяться на думці, що зарплати топ-чиновників мають бути адекватними, тоді, можливо, не довелося б миттєво піднімати тарифи на всі послуги і у кілька разів.
Нагадаємо, ми писали, що українцям готують значне підвищення тарифів на світло: коли у платіжках з’являться нові суми.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.
У цей день відзначають 27 щорічних свят, з деякими з них ми хотіли б вас…
Багато господинь не люблять довго возитися на кухні, тому віддають перевагу простим рецептам. Пропонуємо найлегший…
Теплиця – це відмінний спосіб вирощування рослин, який дозволяє продовжити вегетаційний період і захистити рослини…