Реформування служби медико-соціальної експертизи потребує внесення змін до 19 законів України, 39 постанов уряду та 40 наказів різних міністерств та документів інших органів влади, повідомляють в Кабміні. На це потрібен час.
Але існують критерії встановлення інвалідності. Їх застосовують під час визначення порушень функцій систем організму людини, які можуть бути спричинені захворюваннями, бути наслідком травм або вродженими вадами. Знання цих критеріїв буде корисним для всіх, хто звертається до МСЕК.
Підставою для встановлення інвалідності є стійкі функціональні порушення в організмі, зумовлені захворюванням, травмою або вродженими вадами, що призводять до значного обмеження життєдіяльності особи, неспроможності до самообслуговування. Люди з І групою інвалідності потребують постійного стороннього догляду або допомоги.
Критерії встановлення I групи інвалідності – це нездатність до:
Перша група інвалідності поділяється на підгрупи А і Б залежно від ступеня втрати здоров’я особою з інвалідністю та обсягу потреби в постійному сторонньому догляді, допомозі або нагляді.
Особи, яким встановлено II групу інвалідності, зазвичай мають значне обмеження життєдіяльності, проте можуть обслуговувати себе самі та не потребують постійного догляду або допомоги.
До критеріїв встановлення II групи інвалідності належать значні обмеження:
Люди з III групою інвалідності мають помірні функціональні порушення й обмеження життєдіяльності, але потребують соціальної допомоги і соціального захисту.
Критеріями для встановлення III групи інвалідності є обмеження:
Особи з інвалідністю III групи можуть навчатися та працювати, однак за умови забезпечення їх засобами компенсації фізичних дефектів чи порушених функцій організму, проходження реабілітації.
Група інвалідності також може встановлюватися довічно – за наявності стану, визначеного Постановою Кабміну №10 від 21 січня 2015 року*.
* «Про затвердження переліку анатомічних дефектів, інших необоротних порушень функцій органів і систем організму, станів та захворювань, за яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду»
2,6 мільйона людей в Україні на зараз – особи з інвалідністю.
Джерело: kmu.gov.ua
Вже з 1 грудня 2024 року клієнтів "Ощадбанку" очікують суттєві нововведення. Чи стануть послуги банку…
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…