Вівторок, 21 Березня, 2023
ГоловнаЗдоров'яЩо відбувається з організмом, коли ми кидаємо курити?

Що відбувається з організмом, коли ми кидаємо курити?

Этот материал также доступен на русском языке
Хоча ми знаємо, що куріння пошкоджує легені, підвищує ризик розвитку раку і погіршує когнітивні (розумні) здібності, розлучитися з цією звичкою дуже важко.

Однак буквально через кілька днів без сигарети людина починає почуватися набагато краще, адже організм починає очищатися від тютюнового диму практично одразу. Єдиний недолік – підвищення нервозності, але це минає через короткий час.

Отже, розбираємо по годинах, як організм реагує на відмову від куріння.

  • Через вісім годин без сигарети кров знову насичується киснем у достатньому обсязі, а рівень чадного газу знижується вдвічі.
  • Через 48 годин легені починають звільнятися від непотрібного слизу, поступово відновлюються смак та нюх.
  • Через 72 години бронхи розслабляються, і ви відчуваєте, що вам стало легше дихати, знижується задишка.
  • Через 14 днів покращується кровообіг, розсмоктуються грудки та згустки, які закупорюють артерії та зменшують простір для нормального кровотоку.
  • Через 90 днів легені відновлюють свої функції на 10-15 відсотків, слабшають кашель та хрипи, стає менше проблем із диханням. Якщо раптом після того, як ви кинули палити, кашель посилюється, хвилюватися не варто: отже, легені очищаються від наслідків шкідливої звички. Згодом кашель мине.
  • Через рік ризик інфаркту та інших серцевих захворювань знижується вдвічі.

Звичайно, все залежить від тривалості шкідливої звички та особливостей організму, але те, що, кинувши палити, ви додасте собі кілька років життя, це абсолютно точно.

Нове на сайті