No menu items!
Вівторок, 21 Березня, 2023
ГоловнаЗдоров'яЯку інформацію можна знайти у «Довіднику еквівалентності лікарських засобів»?

Яку інформацію можна знайти у «Довіднику еквівалентності лікарських засобів»?

Мабуть, кожен з нас чи то по телевізору, чи від лікаря чув фразу «самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я». І це дійсно так. Але що робити, коли препарату, який виписав лікар, немає в аптеці, а зателефонувати лікареві та запитати про аналоги немає змоги? Чи можна самостійно замінити препарат та де шукати перевірену та достовірну інформацію про лікарські засоби?

Навіщо потрібен «Довідник еквівалентності лікарських засобів»?

Самостійно без консультації лікаря замінити один препарат на інший не можна. Якщо поспілкуватися з лікарем не випадає нагоди, не варто бігти в інтернет та на сумнівних порталах шукати препарати, які можуть замінити той, який лікар вказав у рецепті. Краще інформацію про препарати-аналоги шукати в перевірених джерелах. В Україні таким джерелом є «Довідник еквівалентності лікарських засобів», з яким можна ознайомитися на порталі rx.ua та дізнатися всю необхідну інформацію про будь-який лікарський засіб та його аналоги.

Цей довідник має багато переваг серед інших подібних видань. Найголовніші його переваги в тому, що він:

  • містить виключно перевірену інформацію;
  • завжди оновлюється;
  • містить дані лише про лікарські засоби з доведеною ефективністю.

Довідник поділено на зручні розділи, а поділ препаратів здійснено за принципом діючої речовини, яка входить до їхнього складу. Також кожна стаття закінчується покажчиком лікарських засобів, в яких міститься відповідна діюча речовина.

Чи всі препарати з однаковою кількістю діючої речовини є еквівалентними?

Щороку на фармацевтичному ринку з’являються все нові і нові лікарські засоби. В багатьох з них, не дивлячись на різні назви, використовується одна і та ж діюча речовина. Та чи матимуть усі препарати з однаковою діючою речовиною ідентичний лікувальний ефект? Певно що ні і ось чому. Препарат-копія, або як його ще називають генерик, часто не відповідає ефективності та безпечності препарату-оригіналу, навіть не дивлячись на те, що і в першому, і в другому препаратах міститься одна і та ж діюча речовина в однаковому дозуванні. Саме тому важливо, замінюючи один препарат на інший, перевірити їхню еквівалентність в «Довіднику еквівалентності лікарських засобів». Тоді можна бути впевненими у тому, що замінили препарат, який виписав лікар, на еквівалентний, тобто на такий, який є його повним аналогом і має таку ж терапевтичну (лікувальну) дію.

Довідник для лікарів та пацієнтів

«Довідником еквівалентності лікарських засобів» можуть користуватися як фахівці (лікарі та фармацевти), так і пацієнти.

Пацієнти зможуть знайти всю необхідну інформацію про лікарські засоби та їхні замінники. Фахівці наголошують на тому, що інформація яка розміщена в Довідникові для пацієнтів носить інформативний характер. Але якщо нема можливості вияснити у лікаря аналог виписаного препарату, то можна скористатися довідником та знайти необхідний препарат-аналог.

Лікарі, використовуючи Довідник завжди будуть в курсі про новинки фармацевтичного ринку та впевнені у тому, що призначають своїм пацієнтам справжні препарати з доведеною ефективністю та знатимуть, що їхні пацієнти проходять лікування згідно зі світовими стандартами.

Нове на сайті