Вівторок, 21 Березня, 2023
ГоловнаСпоживачНаскільки подорожчає електроенергія: в Україні підготували 10 варіантів підвищення тарифів на світ

Наскільки подорожчає електроенергія: в Україні підготували 10 варіантів підвищення тарифів на світ

Этот материал также доступен на русском языке
У Кабінеті міністрів упевнені: адресні монетарні субсидії для незахищених верств населення здатні повністю нівелювати соціальну напругу.

Наразі існує 10 варіантів зміни тарифу на електроенергію в Україні. При цьому у Кабміні визнають: збільшення тарифів може спричинити невдоволення у споживачів. Проте там впевнені: адресні монетарні субсидії для незахищених верств населення здатні повністю нівелювати соціальну напругу.

Про це розповів радник прем’єр-міністра України Юрій Бойко. Він зазначив: у якому саме вигляді відбуватиметься підвищення, наразі невідомо.

Водночас Бойко висловив переконання, що нинішня система тарифів, за якої ті, хто споживає менше 250 кіловат-годин на місяць, сплачує 1,44 грн за 1 кіловат-годину, а хто більше – 1,68 грн, є неправильним

“Визначати стан споживачів за обсягом споживання некоректно. Адже “перші 250 кіловат-годин нічим з погляду вартості не відрізняються від наступних”, – пояснив він.

Раніше голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ) Костянтин Ущаповський повідомив, що перегляд тарифів відбудеться після закінчення опалювального сезону. Причиною він називав необхідність відновлення енергетичної інфраструктури та встановлення “справедливої ціни”.

“Були сильні удари по енергетичній інфраструктурі. Втрати від цього обчислюються великою сумою. … І нам треба думати, за які кошти відновлювати. Адже війна триває. Окрім міжнародної допомоги, основним джерелом коштів для цього мають стати кошти, закладені у тариф на електроенергію”, – зазначив він.

Як раніше ми повідомляли, міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що за відсутності ракетних атак РФ на українську енергосистему до графіків планових відключень струму повертатися не доведеться. Ті ж відключення, які будуть застосовуватись, будуть “разовими” – їхньою метою будуть проведення ремонтів.

 Джерело

Нове на сайті