Четвер, 8 Червня, 2023
ГоловнаПенсійна справаБідних стане більше - так прогнозує ситуацію Світовий банк

Бідних стане більше – так прогнозує ситуацію Світовий банк

Этот материал также доступен на русском языке
Пенсійний фонд України нещодавно опублікував статистичні дані, які спеціалісти брали за основу, аналізуючи розміри пенсій в Україні.

Вивчаючи ситуацію, де живуть найбагатші та найбідніші пенсіонери України, брали до уваги, що на 1 січня 2023 року середня пенсія становила 4622,59 гривні. Рік тому вона становила 3991,53 гривні, тобто середній розмір пенсії зріс на 16%.

Статистика показує, що найвищі пенсії отримують мешканці Києва та східних регіонів нашої країни, а найменші пенсії одержують мешканці заходу.

Повертаючись до розміру пенсій, треба сказати про те, що хоч вони й зростають, інфляція все зводить нанівець. При цьому важливо розуміти, що середня цифра не дає чіткої картини, адже один пенсіонер може отримувати 2 тисячі гривень, інший – 4 тисячі гривень, а третій – 7 тисяч гривень.

Бідних стане більше

Внаслідок повномасштабної війни рівень бідності в нашій країні зріс у 10 разів. Станом на 2022 рік, майже чверть населення опинилася на рівні бідності.

Якщо війна затягнеться, до кінця цього року кількість незаможних може зрости до 55%. Таку оцінку ситуації дає Світовий банк.

Нагадаємо, що, за міжнародними стандартами, найбіднішими вважаються люди, які виживають за день на суму, меншу за 5,5 долара США (200 гривень).

Середній розмір пенсії в Україні, як ми вже сказали, дорівнює 4539,36 гривні, або 124 доларам США.

З таким доходом пенсіонер може витрачати на день 4 долари (147 гривень).

Мінімальну пенсію встановлено на рівні 2093 гривень, або 57 доларів США. Тобто при такому доході на день можна витратити лише 1,9 долара (70 гривень).

Читайте також:

Нове на сайті