Неділя, 26 Березня, 2023
ГоловнаЗдоров'яЯк захистити очі під час вимкнення світла?

Як захистити очі під час вимкнення світла?

Этот материал также доступен на русском языке
Незважаючи на часті відключення світла, українці продовжують працювати, навчатися, читати та активно проводити час.

Однак при поганому освітленні очі очі напружуються, щоб розглянути текст або зображення і т.д. Тому очі швидко втомлюються і може відчуватись печіння чи біль в очах, а іноді навіть і головний біль, – так сказано у повідомленні на Facebook-сторінці НСЗУ.

Для збереження зору прислухайтеся до наступних порад:

1. Якщо ви працюєте з комп’ютером, уникайте повної темряви. Світла від одного монітора недостатньо для очей. Подбайте про правильне альтернативне освітлення.

2. Вибирайте лампи та ліхтарі, які освітлюють кімнату рівномірним білим кольором. Це найбільш комфортне світло для очей, оскільки імітує денне освітлення. Подбайте про те, щоб світло рівномірно заповнювало кімнату, а не було направлено лише в одну точку.

3. У жодному разі світло ліхтарів чи лам не повинно сильно світити вам у вічі. Це може негативно вплинути на зір, викликати додаткове навантаження, сльозотечу.

4. По можливості замініть свічки на ліхтарі або акумуляторні лампи – мерехтіння світла може викликати почуття дискомфорту та втому очей, а також негативно позначається на нервовій системі.

5. Уникайте кольорового освітлення, зокрема синього (декоративних світильників, гірлянд). Таке світло неприродне і небезпечне для здоров’я очей.

6. Якщо відчуваєте симптоми синдрому сухого ока (періодичний свербіж, печіння, нечіткість зору, відчуття в оці піску або стороннього тіла, світлобоязнь), користуйтеся зволожуючими краплями.

7. Щогодини робіть п’ятихвилинну перерву від комп’ютерів або смартфонів. У цей час корисно виконати вправи для очей: подивитися вгору, вниз, у різні боки. І частіше дивитися в далечінь – це допоможе очам розслабитися.

За інформацією Національної служби здоров’я

Нове на сайті