Субота, 4 Лютого, 2023
ГоловнаПенсійна справаДеякі українці зможуть вийти на пенсію раніше за досягнення пенсійного віку

Деякі українці зможуть вийти на пенсію раніше за досягнення пенсійного віку

Этот материал также доступен на русском языке
Наприкінці 2022 року Кабінет Міністрів України прийняв ухвалу про те, що ще одна категорія українців зможе вийти на пенсію достроково.

Це стосується тих, хто не може виконувати свої робочі обов’язки через стан здоров’я. Невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я підтверджується одним із документів, що містять інформацію, наведену в первинній обліковій документації закладу охорони здоров’я, а саме:

  • довідкою закладу охорони здоров’я, яка містить інформацію про укладання лікарсько-консультативної комісії щодо зміни місця роботи, зазначену в журналі запису висновків такої комісії;
  • повідомлення роботодавця про групу інвалідності та її причину або виписку з акту огляду медико-соціальної експертної комісії, або індивідуальну програму реабілітації (за умови надання її особою);
  • медичною довідкою про проходження попереднього (періодичного) медичного огляду працівника певної категорії, виданої комісією з проведення медичних оглядів закладів охорони здоров’я.

На підставі одного з цих документів роботодавець зобов’язаний перевести працівника за його згодою на іншу роботу – тимчасово або без обмеження строку або скласти акт про відсутність вакансій. Якщо працівник відмовився від переведення, роботодавець має отримати від профспілки згоду на звільнення. У свою чергу особа, звільнена на такій підставі і має страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, має право звернутися за заявою про призначення пенсії, якщо таке звільнення відбулося не раніше ніж за 1,5 роки до досягнення пенсійного віку.

До заяви додається копія документа про виявлену невідповідність працівника займаній посаді за станом здоров’я та інші документи, необхідні для призначення дострокової пенсії за віком.

Нагадаємо, раніше ми розповідали, на які доплати у 2023 році можуть претендувати пенсіонери.

Нове на сайті