Журавлина – рослина дивовижна. Це цілий вітамінний комплекс, подарований нам природою. Особливість цієї дивовижної ягоди полягає в тому, що вона зберігає свої корисні властивості до нового врожаю. Тому цілий рік завжди допоможе вашому організму.
Завдяки своїм корисним властивостям журавлина знайшла широке застосування для лікування різних захворювань. Вона може позитивно впливати як на певні органи та системи, так і покращити роботу всього організму загалом.
ПЛОДИ журавлини містять велику різноманітність вітамінів та поживних речовин, а також важливі мікроелементи, такі як залізо, марганець, молібден, мідь, йод, магній, кобальт, нікель, цинк.
ВЖИВАННЯ журавлини ефективно при інфекційних захворюваннях і запаленнях. Ягода не тільки допомагає боротися з різними інфекціями, вона служить відмінним жарознижувальним засобом, а також виводить з організму токсини, які накопичилися під час хвороби.
СИРОП, СІК І МОРС з цієї ягоди успішно використовують для лікування простудних захворювань. Вони мають жарознижувальну, протизапальну і загальнозміцнюючу дію. Журавлинний сік з медом або цукром, розбавлений водою, під час лікування антибіотиками посилює їхню дію.
Щоб ЗБЕРЕГТИ вітамін С, ягоди журавлини не варто варити. З ягід видавіть сік. Мезгу, що залишилася, долийте водою і доведіть до кипіння. Коли відвар охолоне, з’єднайте його з цукром і журавлинним соком. 2 склянки свіжоприготовленого журавлинного морсу в день восени-взимку – це чудова профілактика респіраторних захворювань, вірусних інфекцій, що передаються повітряно-краплинним шляхом.
Свіжі журавлини та її сік можуть використовуватися для зниження рівня поганого холестерину. Речовини, що містяться в ній, перешкоджають росту ракових клітин простати, молочної залози і товстого кишечника.
ВІДВАРИ ТА НАСТОЇ ягід використовують для лікування шлунково-кишкових захворювань, анемії, ревматизму.
Журавлину ефективно використовують для лікування та профілактики циститу.
Включення в раціон журавлини може сприяти виведенню вільних радикалів, позитивно впливати на метаболізм в цілому, боротися зі старінням клітин.
Журавлина сприяє виконанню найважливіших функцій печінки, покращує холестериновий обмін, а також має антиканцерогенний ефект.
ДЛЯ ПІДНЯТТЯ ТОНУСУ та працездатності організму в періоди фізичної, емоційної та розумової напруги рекомендують включати до раціону журавлину. Напій, приготований з журавлинного соку, меду та шипшини, чудово замінить каву, і організм успішно впорається з навантаженнями.
КЛЮКВА корисна для СЕРЦЯ. У ній багато вітаміну РР, що зміцнює стінки судин, та вітамінів групи В, які покращують обмін речовин та беруть участь у процесі кровотворення. Але головна перевага журавлини — високий вміст калію, який так необхідний для здоров’я серцевого м’яза.
Неоціненна користь журавлини та ДЛЯ ГІПЕРТОНІКІВ. Оскільки вона має сечогінний ефект, то м’яко знижує артеріальний тиск.
А американські вчені нещодавно довели, що журавлина знижує рівень цукру в крові, захищає наш організм від передчасного старіння.
Недарма наші предки називали журавлину «МОЛОДИЛЬНОЮ» ЯГОДОЮ. Косметологи використовують її корисні властивості для приготування поживних та тонізуючих масок. Дуже успішно за допомогою журавлини позбавлятися вугрів, ластовиння і пігментних плям.
КЛЮКВА — незамінний помічник для тих, хто бажає позбутися зайвої ваги.
Суть ЖУРНЕННОЇ ДІЄТИ в тому, щоб щодня вранці до сніданку випивати склянку дієтичного напою. З промитих ягід журавлини видавити сік, який у скляному посуді можна зберігати у холодильнику. Для приготування напою необхідно в склянці негазованої мінеральної води розвести 2-3 чайні ложки журавлинного соку. Тривалість такої дієти – один тиждень.
КЛЮКВА ВІДМІННО ЗБЕРІГАЄТЬСЯ у замороженому вигляді або в бочках з водою, чудово зберігаючи всі смакові та корисні якості до весни. Журавлина – сама по собі антисептик, тому більше не потрібно нічого.
А цей спосіб зберігання журавлини сподобається ласунам. Ягоди треба подрібнити у блендері, перемішати з цукром у пропорції 1:1. Потім залишити на добу у кімнаті, щоб цукор розчинився. Після цього приготоване пюре розкласти у скляні банки та поставити в холодильник.
До речі, чудово зберігається журавлина, додана в квашену капусту. У процесі заквашування вітамін С у моркві, капусті та журавлині переходить у стійку форму.
Незважаючи на корисні властивості журавлини, вона має низку протипоказань та обмежень. Найбільш поширене – це алергія, яка може проявлятися у вигляді сверблячки та почервоніння шкіри. Плоди журавлини протипоказані при виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки. Журавлина, як і будь-який продукт із високим вмістом кислот, потребує індивідуального підходу у питаннях вживання та дозування.
Міжнародна організація надасть грошову допомогу деяким пенсіонерам. Виплати "приплюсують" до пенсій.
Стартувала реєстрація на отримання нових виплат для українців.
Кожна домашня рослина не лише прикрашає інтер'єр, але й приносить радість своєму господареві.
Котлети — це класична страва, яка є важливою частиною української кухні. Це ситна, смачна та…
Щоб вибрати ідеальний диван, важливо враховувати безліч факторів – від розмірів та форми до матеріалів…
Українців можуть позбавити небажаних дзвінків. Новий законопроєкт передбачає можливість ідентифікації абонентів, які порушують ваш спокій.…