Перш за все потрібно відзначити, що джміль в теплицях і садах – дуже корисна комаха для запилення рослин і знищувати їх не слід.
Джміль та бджола – є близькими родичами і нападають на людей лише у разі загрози їхньому життю. Причому жалять лише самки (матки та робочі особини), у самців (трутнів) жала немає. Жало, на відміну від бджолиного, немає зазубрин, тому джміль здатний жалити багаторазово. Зазвичай укус джмеля призводить до неалергічної місцевої реакції: набряку, свербежу і почервоніння, що триває кілька годин. Сам укус найбільш нешкідливий, якщо можна так сказати, на відміну від ос, шершнів і бджіл.
Восени майже всі джмелі вмирають, залишаються лише молоді запліднені матки, що розлітаються і зимують у моху чи скупченнях сухої трави. Навесні вони будують нові гнізда.
Довжина самки коливається від 1,3 до 2,8 сантиметра, вона має довгасту округлу голову, волохате черевце закінчується жалом. Довжина тіла самця коротша – від 0,7 до 2,3 сантиметра. Щоправда, через страх визначити стать комахи буває досить складно.
Фінансовий ліміт на один подарунок становить 1500 грн. Фото листів будуть публікуватися на сторінці фонду…
Використання перев'язувальних матеріалів, бинтів та ранозагоювальних засобів є важливою частиною медичної практики та першої допомоги.…
Деякі українці, які постраждали через війну, можуть розраховувати на певні пільги від держави.
Пенсіонери мають низку обов’язків перед Пенсійним фондом України. Невчасне інформування про зміни у вашому житті…
На місці події працюють екстрені служби, які надають всю необхідну допомогу постраждалим. Також тривають аварійно-рятувальні…
Розмір допомоги сягає 5000 гривень на кожного члена родини.